Журналісти перевірили молоко зі стихійного ринку в лабораторії. Результати шокували
Кореспондент глухівської газети «Кур’єр» вирішила перевірити, чи дійсно безпечно купувати молочну продукцію на стихійному ринку.
Об’єкт обирала не довго: відгукнулася на активне зазивання молодої жіночки, яка торгує біля кондитерського кіоску. Тим паче що автор статті вже неодноразово купувала молоко саме в цієї господині. Ніяких нарікань на продукт не було: начебто смачне. А от що стосується якості, то споживач її не може перевірити, адже це можна зробити лише на спеціальному апараті у лабораторії. Тож, здійснивши контрольну закупку молока (1 літр – 12 грн), кореспондент попрямувала до санітарно-ветеринарної лабораторії, що розташована в адмінбудівлі продовольчого ринку.
Автор матеріалу була впевнена, що з молоком все в нормі, і це журналістське розслідування буде мати чисто підтверджувальний характер. Проводячи даний експеримент, кореспондент була разом зі своїм 4-річним сином, і хлопчик просив відпити трохи молока безпосередньо біля тієї жінки, в якої його придбали. Господарка, відчуваючи це, промовляла: «Молочко свіженьке, ранішнього надою. Пий, дитинко!». Та автор статті вирішила напоїти дитя лише після зробленого аналізу. І не помилилася.
Те, що побачили лікарі лабораторії на апараті, їх дуже вразило. Завідуюча лабораторії Валентина Васильченко та її колега-лікар, побачивши поганий результат, навіть продублювали аналіз, зробивши його повторно. Показники ті ж самі – рівень води в молоці просто зашкалює! Він дорівнює 23%, це означає, що з 4 склянок молока 1 – води.
Зі слів завідуючої лабораторії, за всю свою багаторічну практику був лише один випадок такого розбавленого молока, і то, там було близько 5%. Але щоб 23 – це вже переходить усі межі. Тож та господарка, героїня журналістського розслідування, виявилася рекордсменкою по розбавлянню молока на глухівському ринку.
Працівники лабораторії не рекомендують вживати таке питво, яке навіть харчовим продуктом назвати можна з натяжкою. Ця водонасичена рідина може спровокувати у людини кишкові розлади. І добре, що автор статті не дозволила своєму малюку випити щойно купленого молока.
Валентина Васильченко надала кореспонденту письмовий результат аналізу молока, аби автор статті вручила його тій жінці. Та, на жаль, тієї вже й слід простиг – весь свій водонасичений товар розпродала швидко! На другий день господарка вже стояла на стихійному ринку з пляшками під пахвами, бійко нахвалюючи молочко. Намагалася вона продати його і кореспонденту. Як-то кажуть, на вору і шапка горить, адже коли автор статті сказала, що це молоко вживати не можна, жіночка почала виправдовуватися: «Я ж ніколи нічого не роблю з ним, то воно таке і є…».
Відразу зрозуміло, що вона мала на увазі, що молоко не розбавляє! Дивно, адже кореспондент про воду не сказала ані слова! Даний матеріал був оприлюднений автором у ФБ. Пост відразу ж став об’єктом активного обговорення. Споживачі обурені діями недобросовісної молочниці. Одна користувачка соціальної мережі висловила свою думку, мовляв, влітку корови їдять траву, тож молоко насичене водою. Та цей коментар працівники лабораторії спростовували, адже кожного дня молоко, що продається в павільйоні, перевіряється на аналіз, і всюди показує повну відсутність води. Спеціально для кореспондента Валентина Васильченко взяла в павільйоні півлітра молока, аби перевірити його на апараті «Екомілк»: води – о.