Справу по “Авангарду” передали до НАБУ
Проектна документація реконструкції стадіону «Авангард» у Сумах була частково складена російською мовою, а окремі розділи містили інформацію, що обладнання відповідає стандартам встановленим вимогами законодавства Російської Федерації. А також, спеціально був занижений клас категорійності об’єкта, що дозволило не проводити ряд експертиз. Сума фінансових порушень – 4, 5 млн гривень.
Квітень 2017 року – початок робіт по реконструкції стадіону «Авангард» у Сумах. Тоді роботи почала виконувати будівельна компанія «Федорченко».Наразі освоїли 8 млн – з бюджету міста, 4 млн грн – кошти державного фонду регіонального розвитку.
У жовтні ж минулого року представники рахункової палати виявили порушень на 4,5 млн гривень.
«У самих документах йдеться посилання наприклад в розділі освітлення, що все обладнання, яке в ньому зазначене відповідає цілком нормам і правилам РФ. І все це викладено російською мовою і замовник не посоромився це не вичитувати і якщо вичитував, то тим більше питання. Проект мав бути розрахований на одночасне перебування на стадіоні понад 1700 осіб, а реально зробили – занизили клас, категорійність об’єкту, щоб уникнути експертиз і отримав просто декларацію на відповідні будівельні роботи й розрахунок робився на 300 з чимось людей в підтрибунних приміщеннях. Існує істотний ризик для життя і здоров’я людей і сумчан, і гостей, які перебуватимуть на цьому стадіоні, якщо він так і здасться», – пояснив заступник голови Рахункової палати України Андрій Майснер.
Начальник управління капітального будівництва Сумської міськради Віталій Шилов показує акт, який був наданий після вивчення документів рахунковою палатою:
“Цей акт був підписаний з боку рахункової палати та мого представника, тобто технагляду. Суть у тому, що при проведенні перевірки рахункової палати в управлінні капітального будівництва були виявлені непідтверджені роботи на загальну суму 1496 грн 86 коп. ми не заперечували, бо коли виїхали на об’єкт і не знайшли 4 лотки, які було вздовж усього поля. Ми намагались пояснити, що комусь так би мовити вони були необхідніші. Ось проектна документація, можна побачити кількість посадкових місць. Нічого не змінилося, як були вони на всю площу, так і залишилось, Бо якщо б ми зменшили їх в три рази, а їх тут по моєму 6, то вийшло б не 6, а 1.Також у акті написано, про нецільове використання грошей у розмірі 387 тисяч. Це була моя ініціатива, ми зробили невелику операцію, ми гроші місцевого бюджету повернули назад, зробили мінусову форму, а ці проблеми закрили грошима держбюджету”.
Виконували проект працівники ПП «Южана», за проект з міського бюджету заплатили 400 тисяч гривень.
«В освітленні там є помилка, це технічна помилка, одруківка на одному листі й все. Просто ми займалися раніше освітленням «Барси» ще раніше і десь не добачили, спішили, зараз вона виправлена, внесені зміни», – додав головний інженер ПП «Южана» Юрій Дячук.
Вчора, департамент інфраструктури оголосив новий тендер на облаштування штучного покриття грального поля. Оголошена вартість – 12 млн 74 тис грн. Кінцевий термін подання пропозицій – 5 березня. Строк постачання товарів та виконання робіт, вказаний у тендері – 31 грудня цього року.
У цьому році на завершення реконструкції стадіону у міському бюджеті запланували 8 млн грн. І за словами Віталія Шилова, наразі тривають перемовини про виділення ще 4 млн із державного бюджету.
У 2018 році роботи по реконструкції стадіону не виконували через припис державної служби з надзвичайних ситуацій Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», якому належить стадіон. Порушення стосувались пожежної безпеки у спортивному комплексі. Тож, чи будуть виконуватись роботи по оголошеному тендеру, Віталій Шилов не знає.