Сумчанам розказали, як виростити ялинку у горщику
Тренд на новорічні ялинки в горщиках щороку набирає все більшої популярності. Втім, як вберегти дерево до весни – знає далеко не кожен.
Дедалі більше людей на новорічні свята замість штучної ялинки прикрашають свій будинок деревцем у горщику.
Наприклад, ось ця ялинка ще два роки тому пережила святковий марафон та вже встигла стати окрасою сумської бази відпочинку. Подбала про її нове місце висадки наша колега Поліна Уварова. Разом із родиною дівчина вже третій рік поспіль обирає на свята лише дерева у горщиках.
“На енергетичному рівні дуже приємно, коли у тебе вдома є жива рослина. Ялинка у горщику стала таким навіть членом нашої родини на деякий час. А коли вона зрізана, мені здається, це дуже погано для енергетики, для настрою, і коли вона сиплеться, мені здається, це дуже негарно”, – говорить Поліна.
Говорить, святкування з ялинкою у горщику навіть перетворилося на маленьку сімейну традицію.
Втім, перш ніж висаджувати дерево, варто пам’ятати: приживаються не всі.
Вагому роль відіграють догляд та місцевість, де будуть висаджувати ялинку. Найкращим ґрунтом для ялинок є кислий, розповідають у Сумському лісовому господарстві.
“Якщо грунт не підходить, можна створити кислу суміш власноруч: із піску, суглинку та торфу“, – ділиться секретом помічник лісничого ДП “Сумське лісове господарство” Ярослав Рубан.
Аби дерево дожило до весни, варто насамперед доглядати за ним у період новорічних свят.
У подальшому ялинку треба виставити на балкон чи засклену лоджію. Поливати в цей період її не потрібно. Головна умова – уникати попадання прямих сонячних променів та не виносити її на подвір’я. Найкраще висаджувати дерева після сходження снігу: приблизно в березні чи на початку квітня.
Після того, як земля вбере вологу, фахівець радить ще раз полити ялинку та утрамбувати землею. Втім через недотримання правил поводження не всі дерева можна висадити.
Лісники додають: як правило, чим нижча ялинка в горщику, тим більше шансів, що вона приживеться.
Більше інформації – у сюжеті: