Сумчанин налагодив виробництво м’яких нош для евакуації військових замість того, аби придбати собі авто
Замість того, аби придбати власне авто, сумчанин Сергій Свинаренко налагодив виробництво м`яких нош для евакуації захисників з поля бою. Через великі замовлення з фронту нині чоловік взяв грошей у борг, аби облаштувати другий стіл, щоб пришвидшити виробництво.
М’які ноші для евакуації поранених з поля бою Сергій Свинаренко почав виготовляти наприкінці вересня 2023 року. Ідею, каже, побачив у волонтерів з Шостки та вдосконалив під себе.
“Ви бачите на столі розмітки від малого до великого. Малі використовуємо для збирання нош, як поперечні стропи, а довгі – подовжні. Стіл розмічений, щоб було зручно швидко і зручно нарізати потрібні розміри, а не користуватися рулеткою”, — розповідає волонтер Олександр Шимків.
На сусідньому столі ноші складають так, аби, за потреби, витримали евакуацію пораненого. Для цього посилили центральну частину додатковою стропою. Тут виріб скріплюють, а потім віддають на прошивку. З цим їм наразі допомагають місцеві училища. Витримують такі ноші до 300 кілограмів ваги, говорить волонтер. Вони легкі та не потребують багато місця.
Самого у військо його не беруть, говорить Сергій, через хвороби. Чоловік воював у 2014 та 2015 роках, мав кілька контузій та поранень. Та розуміючи необхідність таких нош, за чотири місяці у виробництво вклав понад 85 тисяч гривень з власних грошей: це пенсія та гроші, що діти дали йому на нове авто.
“Діти хотіли, щоб я купив собі машину, ну в мене “Жигулі” старенька “четвірка”, вона їзде. Діти дали гроші, ми накупили і ми на початок січня ми зробили 200 штук. Ми ж не продаємо нікому зовсім, це принципове питання, ні. Коли я дивлюсь, що їх продають по 2 тисячі, я повбивав би”, — розповідає голова ГО “Разом” Сергій Свинаренко.
Усі, хто долучився до процесу, волонтерять після роботи. Пані Вікторія розповідає, приходить сюди щодня, коли має вихідний у магазині, де працює: “Складнощів немає, мабуть, було б бажання, а це не складна робота. Я не можу сидіти дома в такий складний час, хоч чимось допомогти”.
На фронті їхні ноші вже випробували захисники. Собівартість таких ношей близько 400 гривень. Віддають і захисникам Сумщини і на південний напрямок. Днями волонтер Віктор Коробка повезе замовлені ноші, а з ними і пакунки, зібрані мешканцями Добровільної, на південний напрямок. Нині, говорить, має замовлення на понад дві сотні нош: “Просять бійці, не тільки медичні працівники, а й звичайні бійці, тому що їх легко скласти в невеличку сумочку, повісити на пояс”.
Робочих рук вистачає, каже волонтерка Катерина Андрєєва, а власні запаси вичерпуються, тож нині потрібні гроші на матеріали, нитки та стропу. “В цьому році попит почав колосально зростати, а ресурси вичерпуватись і тому я звернулася до аудиторії в соцмережі, і хочу подякувати всім, хто задонатив, хто розповсюджує сторіси. Приблизно десь в місяць треба 20 тисяч гривень на виготовлення м’яких нош”, — розповідає волонтерка.
Нині Сергій у борг замовив стіл, аби розширити виробництво і одночасно виготовляти кілька нош одночасно. Допомогти їм, додає чоловік, можна, зв’язавшись із волонтерами у соцмережах.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ