Сумчанин створює унікальні каное за канадською технологією
У Сумах живе єдиний на всю Україну майстер, який робить унікальні каное. Особливість його човнів у тому, що створені за старовинною канадською технологією, пише СпецКор.
Усі елементи, на відміну він збірних каное зі скловолокна, він робить вручну із трьох порід дерева, закріплюючи їх бронзовими гвіздками.
За освітою фінансист, Андрій Яковлев почав цікавитися каное ще сім років тому. Спочатку вивчав різні техніки, адже сам ніколи не займався обробкою деревини. А в 2014 році зробив своє перше каное.
Нині цей човен майстер називає експериментальним. На ньому Андрій випробував різні методи та техніки, аби навчити дерево слухатися його та ставати потрібної форми.
“Є багато різних технологій, час не стоїть на місці. Я працюю в традиційній канадській техніці. Такими каное робили сотні років тому, давні племена. На відміну від збірних, склеяних каное, ці набагато привабливіші зовні. Вони міцніші. Це техніка дерев’яно-тканна. Такі каное можуть прослужити при правильному використанні та догляді сотню років. І я даю таку довготривалу гарантію на мої човни”, – розповідає майстер.
Працює Андрій в унікальній кілька столітній техніці дерево-тканних каное, яку використовували ще давні племена. В Україні її не практикують, тож за порадами звертається до канадського гуру, який уже зробив тисячі каное, використовуючи цю техніку.
Основними матеріалами для побудови човнів є ясен, піхта та дуб.
Деревину майстер закуповує в Україні, а от бронзові гвіздки, інші металеві елементи, спеціальні лак та фарбу – в Канаді, на батьківщині каное. Там, говорить, розвинений цілий культ каноїстів.
“Найголовніше, що я зрозумів, коли почав займатися каное – це відпочинок вихідного дня. Не треба чекати відпустки два-три тижні, не потрібно їхати на може, а потім лежати в купі тіл. А всього лише дочекатися вихідних, взяти родину, відпливти на 20 кілометрів від міста і сплавитися на пару днів. Тиша, природа, рибки із-під дна човна випливають. Іде каное безшумно”, – говорить майстер.
За чотири роки Андрій виготовив до 10-ти каное. Виготовлення одного займає до 2 місяців, коштує 4 тисячі Євро. Це, до слова, дешевше від зроблених зі скловолокна на 2-3 тисячі Євро.
Працює майстер у вільний від роботи час. Його замовники – це переважно любителі активного відпочинку на природі. В Україні культури активного відпочинку на воді поки немає. Тож Андрій планує призвичаїти до неї сумчан. Відкрити станцію прокату каное, адже через місто протікає кілька річок.
Джерело: http://spec-kor.com.ua/