Сумщина поки не зможе перейти до «помаранчевої» зони
Під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко повідомив, що ситуація із захворюванням на Сovid-19 на Сумщині залишається напруженою.
Сумська область все ще перевищує три індикаторних показники. За цих трьох показників ми сьогодні й перебуваємо у «червоному» рівні протиепідемічної небезпеки. Зокрема, коефіцієнт виявлення випадків інфікування не має перевищувати 20%. У нас в області він за останні тижні становить більше ніж 24%, на 22 квітня – 24,7%.
Рівень госпіталізації також високий. Замість індикаторного показника 60 захворівших на 100 тисяч населення, на Сумщині госпіталізують 84 особи на 100 тисяч.
Щодо завантаження ліжок, рекомендований індикаторний показник відповідно до постанови КМУ – 65%, у нас він складає 68%.
За словами Сергія Бутенка, найбільшу кількість захворівших виявляють у містах Суми та Шостка. Спочатку пандемії від ускладнень, на жаль, померло, станом на 22 квітня, 1042 особи, це складає 1,5% відсотки від усіх захворівших по області (в Україні цей показник складає – 2%).
Як повідомив директор Сумського обласного лабораторного центру, головний санітарний лікар в області Володимир Збаражський, остання хвиля захворюваності стала ще більш небезпечною. За неповні 4 місяці зареєстровано майже 30 тис. лабораторно підтверджених випадків захворювання, що становить 40% від усіх захворівших з початку пандемії. І хоч пік третьої хвилі вже пройдений, рівень захворюваності в області продовжує залишатися вищим, ніж в цілому по Україні. Зокрема, у трьох колишніх районах області продовжує зростати рівень захворюваності: Буринський +32, Краснопільський +11, Липоводолинський +18 та у місті Ромни +22.
Наразі спостерігається більш активне поширення коронавірусної інфекції в усіх вікових групах до 30 років та серед осіб старше 60 років. Але за останній тиждень серед дорослих найбільш вразливими були особи віком від 50 до 69 років. Нині інфекція вражає дітей у 1,5-2 рази частіше ніж восени у період попередньої хвилі захворюваності.
Володимир Збаражський констатував, що зниження індикаторних показників в області йде дуже повільно, і в найближчий час ми не зможемо перейти до «помаранчевої» зони.