Сумщина туристична: що цікавого можна побачити навколо Глухова
Усі ми втомилися від перебування у стінах своїх домівок. Любителям відпочити на закордонних курортах деякий час ще доведеться почекати, бо транспортне сполучення між країнами відновлять не відразу. Поїздки до моря та гір більшість громадян також відкладуть через обмежені фінансові можливості. Але ніщо і ніхто не може скасувати мініподорожі рідними краями. Відпочивати так буде не просто бюджетно, але і дуже цікаво.
Села навколо Глухова: неймовірне поряд
Кому-кому, а глухівчанам є чим пишатись у своєму місті. Десятки історичних та архітектурних пам’яток, музеї, унікальні місця та багата історія. Проте не менш цікаво і за межами міста. Отож, найближчими днями вже можете вирушати.
Науковий співробітник НЗ «Глухів» і один із затребуваних екскурсоводів Олександр Мірошниченко вважає, що найкрутішим туристичним заміським маршрутом є подорож до крейдяного кар’єру. По дорозі до Заруцького вапнякового заводу вас зустріне село Білокопитове з Покровською церквою-усипальницею XVIII ст., де поховані представники старовинних старшинсько-дворянських родів та сім’я Беків – компаньйони цукрозаводчиків Терещенків.
Усього 10 кілометрів – і ви на території крейдяного кар’єру. Усі бажаючі після відповідного інструктажу можуть побачити виробництво крейдяного борошна, знайти закам’янілих морських жителів, яким мільйони років, та насолодитися неповторними краєвидами.
Поруч з підприємством знаходиться білокопитівське озеро з чистою джерельною водою та руїнами залізничного мосту. Тут можна влаштувати пікнік або ж залишитися на ніч з наметом. Біля озера щороку відбувається байкфест та рок-концерт. На зворотному шляху до Глухова можна відвідати село Сваркове. На в’їзді розташована пам’ятка археології – давньоруське городище ХІ-ХІІІ ст. У самому селі стоїть Миколаївська церква XVIII ст., де поховані представники козацько-старшинського роду Марковичів.
А якщо ви бажаєте побачити улюблене місце сімейного відпочинку останнього гетьмана України Павла Скоропадського, тоді вам варто побувати в Полошках. Село було відоме на весь світ як центр видобутку каоліну. З XVIII ст. селяни поставляли звідти білосніжну глину на відомі фарфорові заводи. У центрі на високому пагорбі знаходився маєток Павла Скоропадського. На сьогоднішній день від комплексу лишилися в’їзні ворота з парканом, конюшня, огороджений ставок та вікові дерева садово-паркового комплексу.
Якщо ж приваблюють дикі, безлюдні місця, тоді вам – до Глухівського Петропавлівського монастиря у с. Будищі. Старовинна православна обитель розташована на крутому березі р. Клевень, закрита від зайвих очей. На сьогоднішній день потрапити за мури монастиря неможливо, оскільки комплекс займає спеціалізований інтернат. Загадковий замок-монастир, дика природа, заплава ріки – те, заради чого варто відвідати це місце.
Поруч у В’язенці, Кочергах та Ховзівці Путивльського району розташовані забуті каменярні. Декілька століть цей регіон славився своїми жорнами для млинів, кам’яними хрестами та бруківкою, яку виготовляли у відкритих кар’єрах.