У Сумах водія Toyota Land Cruiser затримали напідпитку
Сьогодні у Сумах продовжили прийом громадян, чиє житло пошкодили російські безпілотники
СумДУ отримав відзнаки за наукові досягнення до Всесвітнього дня науки
Сумська школа замовила за 7 млн ремонт їдальні з обладнанням по завищених цінах
На Сумщині через негоду без світла майже 10 тисяч абонентів
Старі та нові назви вулиць Охтирки
“Чорна дошка” Сумщини: з 59 сіл області під час Голодомору 1932-1933 років вивезли усі продукти
На Сумщині минулої доби піротехніки ДСНС знищили 6 вибухівок
Нардеп Тетяна Скрипка продовжує працювати над розбудовою інституту наставництва в Україні
Норвежці привезли Конотопу три генератори на 2,3 млн грн
У Сумах внаслідок вчорашньої атаки є пошкодження у коледжі харчових технологійФОТО
У Бурині ліквідували загоряння в будинку
У Сумах вшановували пам’ять жертв голодоморів
На Сущині зібрали понад 28 тонн жолудя
«Білі Янголи» Сумщини евакуювали родину з прикордонняФОТО
У Сумах збирають допомогу для 3-річної Сашуні, яка постраждала внаслідок ракетного удару
Сумчани зіграли матчі чемпіонату України з гандболу
У Конотопі прощаються із захисником України Олексієм Єгоровим
У Сумах відкрилась виставка фотографій військовихФОТО
У Шостці рятувальники ліквідували загоряння житлового будинкуФОТО
У Сумах п’яний водій хотів відкупитися від поліції за 500 доларів
У Сумах викрили чоловіка, який пограбував квартиру пенсіонерки
Сумчанки стартували на чемпіонаті України U-17 з пляжного волейболу
У Сумах презентували фільм «1000 днів великої війни. Сумщина»ВІДЕО
Суд зобов’язав лісгосп відшкодувати збитки за незаконний поруб дерев на Сумщині
На Шосткинщині понад 15 тисяч абонентів без світла через негоду
Сумські акробатки з медалями чемпіонату України
Охтирка вийшла на 3 етап конкурсу “Громада на всі 100”
Молодій мамі з Сум потрібна допомога
У Сумах відбувся футзальний турнір пам’яті Анатолія Річкаля

Сумські акторки розповіли про зйомки у серіалі «Жіночий лікар. Нове життя» на каналі 1+1

У жовтні відбулася прем’єра українського серіалу «Жіночий лікар. Нове життя», це перезавантаження проєкту, який розпочався в 2012 році й раніше виходив російською мовою. Події шоу відбуваються через деякий час після початку повномасштабного вторгнення у столичному Науково-дослідному центрі акушерства та репродуктології, куди скеровують вагітних з патологіями та ускладненнями. У проєкті знімаються українські актори Андрій Ісаєнко, Анастасія Цимбалару, Олексій Нагрудний, Тарас Цимбалюк та інші. Сумчан серіал може зацікавити й тим, що там грають дві акторки з нашого обласного центру – Таїсія Хвостова та Анастасія Котляр. 

Трибуна.Суми поспілкувалася з ними про те, як зображено медиків та медицину у серіалі, про особливості зйомок під час війни та чому глядачам може бути цікаво стежити за цим проєктом.

Таїсія Хвостова

Акторка театру і кіно Таїсія Хвостова відома по ролі Мавки в однойменному мультфільмі, що вийшов в кінопрокат цього року. Окрім акторської роботи вона викладає у Київському національному університеті культури і мистецтв. У серіалі «Жіночий лікар. Нове життя» Таїсія грає медсестру Ліду, яка працює з головним героєм – талановитим акушером-гінекологом Михайлом Гончаром, який був змушений переїхати до Києва із Сєвєродонецька.

—      Таїсія, чи є на проєкті консультанти з медицини та як особисто ви готувалися до ролі медсестри?

Після затвердження на ролі, ми, як молодший медичний персонал, мали зустріч із консультантами, де нам пояснили, що від нас чекають і дали список навичок, які ми маємо опанувати. Мій чоловік, з яким ми і на екрані граємо пару, раніше вже працював у медичному серіалі, а для мене такий досвід був вперше. Я на вдачу відмінниця, тому дуже переживала, коли у мене не виходило швидко набрати ліки з ампули або правильно тримати шприц. Тому я поєднала приємне з корисним: поїхала в Суми привітати маму з днем народження, а її подружка-медикиня тим часом навчила мене робити необхідні маніпуляції на практиці. У кінці консультацій я здала їй умовний іспит, де показала, як вмію вводити ліки, відкривати ампули, ставити катетер. На зйомках хірургічних операцій у серіалі завжди присутній медконсультант, також він приходить на всі читки, щоб проконтролювати, чи все у сценарії відповідає дійсності.

—       У вас якось змінилося ставлення до медиків після початку зйомок у серіалі?

Я завжди поважала лікарів, розуміла, яка це складна і відповідальна професія. Зараз, переживаючи всі ці історії у серіалі, я ще більше переконалася, що медики – це особливі люди, не кожен здатен працювати на такій роботі.

—       Які були відгуки про вашу роботу у серіалі?

Я отримую дуже багато позитивних коментарів та відгуків, не очікувала такого. Намагаюся у перервах між зйомками на них відповідати, бо хочеться кожному приділити увагу. Серіал «Жіночий лікар. Нове життя» дивляться всі мої знайомі, у тому числі й ті, які цього не планували: хтось вирішив подивитися одну серію заради мене, а потім підсів. Дуже приємно, коли військові пишуть, що їм подобається цей серіал. Також його дивляться мої знайомі, які пов’язані з медициною, навіть моя сімейна лікарка. Часто пишуть, що у нашій лікарні в серіалі дуже гарний колектив, і що багато хто б хотів працювати в такому місці.

—       На вашу думку, що в серіалі найбільш наближене до життя, а що відрізняється від реальності?

Певні медичні маніпуляції ми стараємося наближати до життя, але, звісно, маємо багато умовностей, бо це кіно. Наприклад, на пологи або в кімнату до новонароджених може зайти людина в звичайному одязі, без халату. Найбільш природніми для мене є саме людські історії. Комусь вони можуть здаватися надуманими, але в житті насправді часто відбуваються речі, у які важко повірити.

—       Як вам грати разом з іншою сумчанкою – Анастасією Котляр?

До зйомок ми з Настею не були знайомі. Коли з’ясували, що ми з одного міста, у нас стався ще більший конект, бо ми маємо багато спільних тем, місць, одразу відчули себе на одній хвилі. З Настею дуже комфортно, як із акторською партнеркою. Ми граємо подружок, а наші хлопці по серіалу – брати. Ми обожнюємо свої спільні сцени, і звісно любимо процес поза кадром, у нас вже багато класних спогадів.

—        Що змінилося в вашій роботі з початком повномасштабного вторгнення?

Спочатку було важко включитися у новий режим, бо ми відвикли від зйомок. До того ж  «Жіночий лікар. Нове життя» — мій перший великий проєкт. Робота над «Мавкою» була масштабною, але не такою насиченою, бо ми працювали над нею майже три роки. А у серіалі дуже щільний графік, зараз я працюю без вихідних, це вводить в тонус, і я відчуваю, як підкачуються мої акторські м’язи.

З початком повномасштабного вторгнення у мене відбулися внутрішні зміни, я стала по-іншому грати емоційні сцени. Початок вторгнення ми зустріли в Гостомелі, де пробули тиждень, але по відчуттям здається ніби ми прожили місяць у тому жаху. Гостомель нас дуже загартував, ми тепер не так боїмося, але щось всередині наче задубіло, мені стало складно грати деякі моменти. Та я потихеньку себе вивчаю заново, свою природу, бо війна наклала слід, думаю, на кожного з нас.

Тепер нарешті на знімальних майданчиках немає російських акторів, звісно, дуже шкода, що це відбулося такою ціною. Раніше ми мали працювали з ними в кадрі й це особисто для мене було неприємне відчуття. Особливо, коли був і російський режисер, ми відчували різне ставлення до російських і до українських акторів. До того ж зйомки були їхньою мовою, а мені завжди хотілося грати українською, незважаючи на те, що більшу частину життя я була російськомовною. Я дуже рада, що нарешті в Україні не можуть запропонувати російськомовний проєкт.

—       Які на вашу думку найрозповсюдженіші стереотипи в серіалах про медиків?

У таких серіалах обов’язково є супергерой, який всіх рятує, всіх лікує, все знає, і є антигерой. У житті, на мою думку, все не так контрастно. Також суттєво відрізняється вигляд медзакладу, думала про це, коли нещодавно була в лікарні. У серіалах все виглядає трохи по-іншому, у мене часто питають у коментарях, де знайти лікарню, яка б виглядала так само гарно. Звісно, хотілось би, щоб наші лікарі працювали в кращих умовах.

—       Чому б ви порадили подивитися серіал «Жіночий лікар. Нове життя»?

Це легка історія, яка водночас не випадає з реальності, бо ми все одно маємо контекст війни, у якому зараз живуть всі українці. Народження нового життя — це завжди надія, завжди позитив, це щось дуже миле. Цей серіал легкий, теплий, він має своїх героїв, які рятують, також ми бачимо у кадрі багато військових. Головна його місія зараз — підтримати українців у цей складний час, дати розвантаження після роботи, невдалого дня, страшних новин. Ти поринаєш в інший світ і тобі хочеться попереживати разом із лікарями і пацієнтами.

Фото надані Таїсією Хвостовою.

Анастасія Котляр

Анастасія Котляр, акторка, знімалася у четвертому сезоні серіаліті «Київ вдень та вночі». У серіалі «Жіночий лікар. Нове життя» грає роль Лесі — адміністраторки Науково-дослідного центру акушерства та репродуктології.

—        Анастасіє, розкажіть, як ви готувалися до своєї ролі в серіалі?

Так співпало, що колись у Сумах я працювала адміністраторкою у стоматологічній клініці, потім у мене був досвід роботи на рецепції в Києві. Я б не сказала, що це роль, до якої дуже важко підготуватися, бо всі ми знаємо, як працює рецепція. Мені лише треба було якось обрати градус пришелепкуватості своєї  персонажки, але це вже було прописано у сценарії. Леся – це правильна, відповідальна дівчина, яка все про всіх знає, і яку бачать першою, коли заходять до клініки. Мені пощастило, що це майже така людина, як і я. Тому це не було якимось значним перевтіленням.

—        Після початку зйомок у серіалі у вас якось змінилось ставлення до медиків?

Насправді, у мене й до того було дуже позитивне ставлення до медиків, бо мені завжди щастило в медицині. У мене не було якихось історій, де я б розчарувалася в лікарях. Тому у мене був і є абсолютно позитивний настрой.

—        Що у серіалі найбільш наближене до життя, а що відрізняється?

Нам іноді пишуть, що в серіалі діти доросліші, ніж мають бути, але ж немовлят не знімають. Це не документалістика. Також, я думаю, що в житті не часто зустрінеш такі красиві лікарні, це вже кіношна історія. Найбільш приближене до життя на мою думку —  це всі ці інтриги, мені здається, що з подібним зіштовхуються всі, хто працюють у медзакладі або у будь-якому офісі.

—        Які стереотипи про медиків, на вашу думку, часто зустрічаються у серіалах?

Напевно, це завжди усміхнені медики. Це може бути нереалістичним, але нам так хочеться. Коли я уявляю жінку, яка, наприклад, буде приймати мої пологи, я бачу нашу неонатологиню з серіалу, бо вона завжди усміхнена, так радісно говорить «Вісім по Апгар» (шкала швидкої оцінки стану новонародженого). Також у нашому серіалі багато освідчень у лікарні. До прикладу, жінка дізнається про вагітність або збирається народжувати, і чоловік одразу робить пропозицію прямо у палаті. Мені здається таке не часто відбувається у житті.

—        Які були відгуки про вашу роботу в серіалі?

Мої знайомі і підписники писали мені у цілому дуже схвальні коментарі. Спочатку я була трошки напружена, бо готувалася до гіршої реакції, але люди мене пригадували з «Київ вдень та вночі», писали, що я дуже просунулася. Мій знайомий військовий медик, який працює на нулі, підсів на цей серіал, і підсадив на нього своїх побратимів. Він написав мені, що деякі сцени його дуже розчулили, і що він хоче дивитися серіал далі.

—        Як вам працювати під час повномасштабного вторгнення?

Перше, що приходить в голову, це тривоги. Коли під час зйомок лунає сирена, ми зупиняємо камери, хапаємо дітей і біжимо зі знімального павільйону до бомбосховища. Вигадана лікарня ховається у справжньому бомбосховищі.

Зараз зйомки для акторів – це неймовірне щастя, всі дуже скучили за роботою. Іноді робота це не питання якихось акторських досягнень, а банальна можливість заплатити за комунальні послуги. До того ж зйомки відволікають від обставин, у яких ми живемо, з’являється якась надія. На майданчику ми всі подружилися, маємо свої специфічні жарти, почуваємося одне з одним, як з рідними.

—        Чому серіали про медиків доволі популярні?

Медики рятують життя, це романтична професія, про неї багато міфів. Це якась дуже героїчна, але водночас дуже наближена до життя робота. З медициною стикається кожна людина у своєму досвіді, бо ми всі пацієнти.

—        Чому ви рекомендуєте подивитися цей серіал?

Він дуже близький, актуальний і дає надію на майбутнє, відчуття взаємопідтримки. Так, тут є мелодраматизм, але його вдалося подати ніжно й людяно.

Мені важливо, що в серіалі є героїня-психологиня, піднімається тема ПТСР. Мені б хотілося нагадати про важливість звертати увагу на свій психічний стан, бо у нас непроста ситуація в плані ментального здоров’я. Рекомендую всім якусь базову психоедукацію, бо ми будемо стикатися з багатьма проблемами: і військові, і цивільні, які живуть під обстрілами. Це нікуди не дінеться само собою.

Фотограф Артем Гвоздков. Світлини надані кіностудією Film.ua.

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника