Сумські волонтери розповіли про порятунок тварин із Херсонщини
20 червня у Суми привезли 20 врятованих з Херсона тварин: 19 котів та одного собаку. Котів забрали волонтери, собаку помістили до притулку. Як відбувалася евакуація — дізнавалися журналісти Суспільного.
Всередині фургона, який прибув з Херсонщини до Сум – два десятки тварин: 19 котів та один собака. Їх врятували з районів, які підтопило внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.
Вівчарку – єдиного собаку з привезених 20 червня тварин, евакуювали з села Степанівка, що на Херсонщині. За словами волонтерів, собака прибився до літньої жінки, але тварину забрали, бо жінці нічим було її годувати. Одразу після прибуття в Суми пса вакцинували. Стан чотирилапого задовільний, як розповів голова Сумського товариства захисту тварин.
![У Суми привезли врятованих з Херсонщини тварин У Суми привезли врятованих з Херсонщини тварин](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/4fbdd52bae7375d1.jpg)
“Від води відмовилася, це свідчить про те, що її поїли або вранці, або під час дороги, зараз піде в вольєр, де прохолодно”, – пояснив голова Сумського товариства захисту тварин Олександр Сипленко.
У вольєрі пес перебуватиме, поки не адаптується, потім йому шукатимуть нових власників. Разом з іншими врятованими тваринами він подолав тисячу кілометрів шляху, розповів волонтер благодійної організації UAnimals, що проводила евакуацію собак та котів.
![У Суми привезли врятованих з Херсонщини тварин У Суми привезли врятованих з Херсонщини тварин](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/47fc14d4bea8ec42.jpg)
“З-під обстрілу виїжджати — це треба вміти… Їх назбирали звідусіль, з Херсонської області. Доїхали до Борисполя, в центрі переночували, вранці загрузили і поїхали сюди”, – зазначив волонтер UAnimals Олександр Чередниченко.
Сумський притулок для тварин за час війни прийняв близько півтори сотні чотирилапих з окупованих територій України, розповіла волонтерка Ілона, останній раз 18 червня — сюди привезли 15 собак з Херсонщини.
“Ось вони — цуценята з Херсона. Загорають лежать, догори лапами сплять”, – зазначила волонтерка Ілона.
Котів тим часом дістали з фургона – їх одразу забрав на перетримку сумський волонтер Іван Міненко. Прямо ж на місці, нашвидкоруч оглянув тварин.
“В цілому в гарному стані, трішки закислі очі, але це пройде, блохи є. Поправимо. Тиждень — і буде як новенький”, – пояснив Іван Міненко.
![У Суми привезли врятованих з Херсонщини тварин У Суми привезли врятованих з Херсонщини тварин](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/519faff7396885d4.jpg)
У власній квартирі чоловіка вже живуть близько 80-ти котів, тож нових чотирилапих взяти до себе не може, зазначив волонтер. Тому для привезених котів знайшли приміщення для тимчасового перебування.
![Врятували 19 котів та собаку: у Суми привезли тварин з Херсонщини Врятували 19 котів та собаку: у Суми привезли тварин з Херсонщини](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/1d49f4de0fdca0cd.jpg)
“Ми розсортували кошенят по віку: молодша група, старша. Дорослих котів, які контактують — ми їх в одну клітку”, – розповів Іван Міненко.
Тут їх оглянуть більш ретельно, за необхідності — лікуватимуть. Потім, за словами Івана, хвостатим підшукають новий дім.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ