Сумський майстер перетоплює відстріляні гільзи на старовинні прикраси
Прикраси з відстріляних гільз та радянських монет створює сумський майстер Даніїл Сорокін. Браслети та підвіски – точні копії старовинних прикрас, говорить краєзнавець та власник приватного музею “Причал Одіссея” Сергій Гуцан. Який вигляд мають вироби майстра – у матеріалі Суспільного.
Краєзнавець та власник музею “Причал Одіссея” Сергій Гуцан показує прикраси, зроблені сумським майстром Даніїлом Сорокіним. Чоловік, говорить: за сировину використовує відстріляні гільзи та радянські монети. Форму та малюнок бере з оригінальних старовинних прикрас.
“А воно ж робиться як? Береться оригінал, робиться відтиск і сюди вже заливається 101% копія. У мене є хрестик оцей. Бачите, кульки? Це оригінальний. А ось його копія – один до одного. Давайте їх прикладемо. Тільки це “бідняцький”, так званий, бо він і зроблений із олова, олов’яного сплаву. А це все-таки вже нейзильбер, вже блищить. То есть, і в ті часи один і той же предмет робили з різних матеріалів. Це було статусом. Ось в тебе хочеш ти такий хрестик, хватає тільки на олов’яний, на носи, бідняцький. Є срібло, на тобі таке саме. Тобто форма та сама, а матеріал уже різний”, — говорить Сергій Гуцан.
Серед колекції — лунниці, скандинавські хрестики, скіфські стріли. Унікальність виробів майстра, додає Гуцан, і в тому, що такі прикраси понад тисячоліття тому носили на території нинішнього Сумського регіону.
“Найбільш розповсюджена наша прикраса — лунничка. Ось такі знаходять археологи, ну, і хлопці-пошуковці в районі Зеленого гаю. Молот Тора. Все-таки у нас їх знаходять багато. Це говорить про те, що в нас багато було скандинавського впливу. Вікінги, варяги, те, що ми їх називаємо, вони в нас були. Можливо, як наймана дружина, а можливо, вони моду передали нашим воїнам, які носили ці прикраси”, — додав краєзнавець.
Оригінали деяких прикрас зберігаються в приватних колекціях, також в Сумському краєзнавчому та інших музеях. Копії можна побачити у “Причалі Одіссея”.
Перші вироби майстра з’явилися 2,5 роки тому. Серед них – відлита копія верижиці – автентичної прикраси, яку датують 3-4 століттям нашої ери, чоловічі браслети.
“Оригінальний браслет в музеї, віддали ми. А оце він відлив мені копію. Дивіться, який я модний. Третє століття нашої ери, Суми! Тобто, у нас є дивовижна антична історія! Це не за вуха притягнуто, не видумано. Вона поки що просто не потрапила в підручники. Але в нас – ось. Ось стояв дядька 1700 років тому, з такими браслетами, їх два зазвичай носять. Серйозні люди”, — говорить Сергій Гуцан.
Сам Даніїл Сорокін публічності уникає, говорить Сергій Гуцан. Чоловік працює у власній майстерні і не приймає там відвідувачів. Поки в планах майстра, ділиться Сергій Гуцан – розвиватися й далі.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ