Сумський театр для дітей представив прем’єру вистави за творами Лесі Українки
Сумський театр для дітей та юнацтва представив прем’єру “Грішниця”. Це перша вистава, яку показали після ракетного удару по Конгрес-центру, де раніше відбувалися покази театру і де під час російського обстрілу готувалися до дитячої вистави.
Після російського ракетного удару у Конгрес-центр, де раніше відбувалися вистави, покази перенесли в інше місце.
“Є певні втрати технічного обладнання, на щастя, обійшлося в нас все, можна сказати благополучно. Зараз колектив вийшов з цієї психологічної та фізичної ситуації нормально”, — розповів Микола Юдін, директор Сумського обласного театру для дітей та юнацтва.
За словами Миколи Юдіна, це укриття більш надійне, хоча тут і складно в повній мірі використати можливості театральної постановки.

“Мені більш комфортно в класичному театрі, а тут не дуже зручно, ну що ж, які умови є, в тих і будемо переглядати спектаклі. Хочу, щоб скоріше повернулися на ту сцену. Я думаю, що треба повертатися. Глядачі, які тут залишилися, жителі міста Суми – ми все це розуміємо, всі ризики, тому ті, хто тут залишився, готові ходити в театри і готові йти на велику сцену дивитися. Ну дуже добре, що є, що ми можемо подивитися, що два театри у Сумах, і сумчани нескорені. Ми дуже щасливі, що такий в нас є театр, ТЮЗ”, — поділився Валерій Стебловський.
“Я в захваті, що в такі важкі часи, після цього страхіття, театр, колектив ТЮГу вийшов на цю сцену. Нехай вона маленька, але ми відчуваємо, що ми боремось. І ми переборемо і переможемо”, — додала Лариса Цабенко.
Цього дня на сцені прем’єра драми “Грішниця” за мотивами творів Лесі Українки. Постановка та музичне оформлення спектаклю – харківського режисера Сергія Москаленка, для нього це друга прем’єра на сумській сцені. Режисер розповідає, що це мікс на основі Якутської поеми, поем “Грішниця” і “Що дасть нам силу?” Лесі Українки.
“Цей матеріал дуже потрібний. Вистава саме про той таємничий код, який від народження існує в кожного в нас у серці, і який, на жаль, багато з нас так і не змогли відкрити. А сьогодні, мені здається, українське суспільство потребує саме відкриття цього дивовижного коду. Бо мені здається, що всі ми загубилися. Не знаємо, де наш дім, де його знайти, і найважливіше: ми не зовсім розуміємо, хто ми сьогодні”, — розповів режисер.

На думку режисера, філософську драму “Грішниця” можна рекомендувати для дітей від 12 років.
“Я думаю, що їм буде страшенно цікаво. І сподіваюсь, вони можливо перші, хто зрозуміє, що ж, власне, ми заклали туди, в цей таємничий код, який їм найперше варто в собі розкрити, бо їм жити в цій країні”, — додав Сергій Москаленко.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ