Сумський журналіст розповів, як порушив комендантську годину і опинився у відділенні поліції
Сумський журналіст Михайло Курочкін поділився історією, як днями він порушив комендантську годину і опинився у відділенні поліції для з’ясуванння обставин після того, як мав сміливіcть висловити своє бачення про роботу поліції.
“КАЮСЬ. Я ПОРУШИВ КГ!
Закон один для всіх. Якщо порушив – треба відповідати.
Хотілося б розповісти вам про те, як я виявився порушником комендантської години у Сумах та про досвід спілкування з правоохоронцями.
Це сталося кілька днів тому, коли у Сумах більшість людей залишилися без електрики та води по 20-22 години (таємничий спеціальний графік), а на вулиці була дуже висока температура.
Пропотівши до нитки, хоч одяг викручуй, запропонував дружині сходити на «Чешку» швидко скупнутися. Хоча б трохи остудитись. Якщо спітнів і не прийняв душ, усе – «труба» не засну. Від дому до озера 6 хвилин ходьби. Пішли. Був початок 11-го вечора.
Вода в озері була гаряча. Щоб ви розуміли, я душ приймаю набагато холоднішою водою з крана. Але у воді було так класно, що хоч спи там. Не хотілося йти. Так не встежили за часом і перетнули дозволений кордон до 23:00.
Швидко йшли додому і, не дійшовши до нього буквально 100 метрів, дорогу нам перегородив автомобіль поліції. З нього вийшли троє поліцейських.
Не сперечаюсь! Порушив! Показав Дію (з фото), Резерв+ (на обліку), пояснив причину чому спізнився, показав пальцем «Он мій під’їзд» і здавалося б мали зрозуміти, адже день тоді був спекотним, попередити (ну чи виписати адміністративний документ), але тут все пішло не так.
Двоє стояли, «пробили» мене по базі, і все йшло до того, що ми з дружиною ось ось підемо додому, але третій візьми та й скажи «Військові на фронті гинуть, а вони ночами гуляють, порушують» і тп. Сказано це було таким тоном, ніби я жирую на тлі всього того, що відбувається, тому остання тв@рYка.
Ну ось ця фраза з вуст поліцейського мене просто добила. Враховуючи досвід лютого 2022 року, коли машин поліції на вулицях Сум не було, коли ми – прості сумчани фактично виконували їхню роботу, забезпечували правопорядок і зараз, коли бачиш, як одних торговців вони ганяють, а інших ні, коли у дрібних справах провадження відкривають одразу, а по більш істотним намагаються тягнути гуму і доводиться йти до суду….ну і тд і тп і з огляду на те, що відбувається зі світлом того дня, не втримався і пояснив поліцейському (правда в культурній формі…сподіваюся, тому що емоції були) що я думаю про поліцію та фразу, сказану співробітником цієї ж поліції.
У цей момент моїй дружині сказали «Усього доброго, ви можете йти додому», а мені «А ви поїдете з нами до відділення для встановлення особи».
Тобто «Держава в смартфоні» з Дією та Резервом та моєю вже встановленою особою були забуті, включилася влада та можливості, якими наділений співробітник поліції.
Не чинив опір, сів у машину. Ну ок, порушив (повторюю закон один для всіх). Але боятися нічого максимум штраф. Але в той же час хотілося знати, як поведуть себе доблесні захисники правопорядку, які кинули сумчан у 2022 році віч-на-віч з ворогом. Це ж тепер вони згадали про свої права та обов’язок.
На Магістратській («Першотравнева») мене завели до кімнати. Якийсь час сидів там один та чекав. Потім до приміщення привели ще двох порушників КГ. Ті у формі, що мене привезли, поїхали. Свідчення брали вже інші співробітники поліції.
Раз уже так вийшло, вирішив максимально прокачати цю ситуацію і заявив, що без адвоката нічого говорити і підписувати не буду. Поліцейські не чекали від мене подібного. Адже за фактом їм довелося б серед ночі шукати мені безкоштовного адвоката, але я сказав, що адвокат вже в дорозі))) Коли сидів один, то набрав його.
І ось адвокат пішки прийшов у відділення. Надворі вже глуха ніч. Ніхто його не зупиняв. За фактом він теж порушник КГ!))
Коли він зайшов до кімнати, все завершилося швидко. Я дав пояснення як було насправді і чому порушив, підписав це пояснення і почув від поліцейського «Ну все, можете йти». Особу ніхто не встановлював. Подивилися Дію та все.
Транспорт не ходить, на вулиці темінь хоч око виколи, а пішки йти на 12-й мікрорайон. Добре, що телефон був заряджений і можна було ввімкнути ліхтарик. Додому прийшов о 3.00. А раптом хулігани? Раптом не дійшов би? Телефон у руках, ліхтарик світить, мене видно далеко… міг би привернути увагу. Але пронесло…
Ось і виходить, що я порушив (чого робити не можна…так склалися обставини), але за фактом “був покараний” тільки за те, що відреагував на фразу, сказану поліцейським. Адже моя друга половина та адвокат в очах поліції порушниками не були.
Але ось тепер мені цікаво, чи правильно вчинили правоохоронці, відпускаючи людей самих уночі, щоб вони добиралися через все місто пішки вночі у комендантську годину?
А якби щось трапилося, хто б ніс відповідальність?
Чи правильно чинять правоохоронці, коли доставляють людей для встановлення особи у яких є з собою електронні документи, які давно прирівняли до звичайного документа? 100 метрів від дому! Чи не можна було на місці оформити все і відпустити додому?
Нагадаю:
Якщо виникла потреба покинути місце свого перебування під час комендантської години, громадянам слід мати при собі документи, що підтверджують причину їх перебування на вулиці, зокрема, службові документи або довідки від медичних закладів.
У разі порушення правил комендантської години, громадяни можуть бути притягнені до відповідальності згідно з законодавством України.
З метою забезпечення національної безпеки та громадського порядку, дотримання правил комендантської години є обов’язковим для всіх громадян України.
Тож не порушуйте, щоб уночі не йти додому з відділення поліції. Ну а як відповість начальник поліцейських, які привезли мене до відділення, на питання, які я озвучив, опублікую пізніше”, – розповів Михайло Курочкін у Фейсбуці.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ