«Сумихімпром» продаватимуть за новим законом про приватизацію
Кабмін України проігнорував пропозицію Фонду державного майна щодо приватизації держпакету акцій «Сумихімпром» відповідно до норм старого закону про приватизацію, вирішивши, що продаж відбудеться за новим законом, який набув чинності в березні цього року.
Як зазначив на засіданні Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації заступник голови ФДМУ Віталій Герц, у перехідних положеннях нового закону про приватизацію зазначено, що якщо є об’єкти групи «Г», за якими уже прийнято рішення про продаж і є дійсна оцінка активів, то їхня приватизація проходить за нормами старого закону «Про приватизацію державного і комунального майна. Враховуючи це, Фонд держмайна підготував відповідний проект рішення, однак 10 травня Кабмін своєю постановою вивів «Одеський припортовий завод» і «Сумихімпром» з-під дії перехідних положень нового закону про приватизацію.
«Фонд державного майна здійснив всі необхідні заходи щодо підготовки до продажу. Була проведена оцінка, затверджені умови, розроблено проект рішення Кабінету міністрів про затвердження умов продажу, який був погоджений з відповідними зацікавленими міністерствами і спрямований на правову експертизу», — сказав він.
Після такого рішення Кабміну Фонд держмайна буде приймати нове рішення про приватизацію «Сумихімпрому», створювати аукціонну комісію і починати пошук радника для продажу заводу.
Як додав присутній на засіданні виконавчий директор «Сумихімпром» Володимир Волков, попередньо приватизація підприємства була призначена на травень цього року, причому навіть були подані документи в Міністерство юстиції.
«Фактично це була остання інстанція, де повинно прийматися рішення про приватизацію… Ми повинні були приватизуватися за старим законом, але в розпорядженні Кабінету міністрів залишилося тільки одне «Центренерго» за цією процедурою, а інші починають процес приватизації з нуля», — сказав він.
За словами Волкова, після такого повороту процес продажу заводу може затягнутися на рік. Так, конкурсна комісія 1 березня цього року встановила стартову ціну пакета акцій у 250 млн грн з кроком торгів у 2,5 млн грн.