“Це можливість говорити”: у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху
У Сумах 3 грудня організували свято для родин, в яких виховуються діти із порушенням слуху.
Близько пів сотні сімей входять до ГО “Спеціально для тебе”, розповідає голова організації Анастасія Макаренко. Присвятили захід до Дня людей з інвалідністю, який відзначають 3 грудня та Дня святого Миколая, який цьогоріч святкують 6 грудня.
Вітали сім’ї творчі колективи міста. Протягом двох годин на гостей свята чекали танці, співи, фокуси, пес Патрон та ростовий ведмідь.
!["Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху "Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/d6ffe3a1cb78e122.jpg)
“Було не важко. Ми танцювали танець “Ой на горі”. Готувалися цілий рік”, – говорить учасниця заходу Марія.
“Дуже сподобалося, фокуси, танці і співи. Я хотів, щоб були фокуси легендарні”, – говорить учасник Кевін Тимченко.
!["Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху "Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/77084c0c36940e45.jpg)
Пані Іванна на святі із 16-річним сином. Говорить, що так вдається збиратись близько трьох разів на рік.
“У нас дітки з вадами слуху, тому їм треба спілкуватись. Тому коли вони сюди приходять, то можуть обмінюватись якимось досвідом. Мені і самій цікаво, я люблю такі свята дивитись”, – каже Іванна Мазнєва.
“В країні війна і заходів таких публічних дуже мало й у зв’язку з повітряними тривогами, які переривають процес і на навчання, діти не завжди мають можливість вийти. І зараз видно вони трішечки соромляться виступати, говорити соромляться. Тобто, це можливість говорити й для підлітків, у мене донька підліток, дуже важливо бути в колі друзів і спілкуватися з іншими”, – пояснює мама учасниці заходу Наталія Єрмакова.
!["Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху "Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/528999bf7f46cd6d.jpg)
Одна з ідей заходу, говорить Анастасія Макаренко, це намагання привернути увагу до дітей та дорослих, проблеми яких вирішені не всі.
“Ми додали у концертну програму пісню жестовою мовою для того, щоб люди розуміли, що є інша мова і на ній може бути мистецтво, якщо ви побачили це. Тобто переклад жестовою мовою і також це слухові апарати, якими користуються діти. Це проблема, яка не є вирішеною”, – зазначає співорганізаторка заходу.
!["Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху "Це можливість говорити": у Сумах організували свято для дітей із порушенням слуху](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x1.78/894e9c9ffd62299d.jpg)
За словами Анастасії Макаренко, дорослі організували дітям свято, аби вони відчули їхню підтримку та вірили у казку.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ