Цифровізація спадщини: у Сумах відсканували скульптури Круазі
У Сумах створили цифрові копії двох мармурових скульптур Аристида Круазі в Сумах.
Моделі повністю відтворюють теперішній стан об’єктів і зібрані з понад 500 знімків, повідомив сумський архітектор Ігор Титаренко.
Скульптури створив французький митець Аристид Круазі у ХІХ столітті на замовлення сім’ї Харитоненків. Вони розташовані на їхньому родинному похованні. На сьогодні обидва об’єкти вже частково пошкоджені.
За даними Мінкульту, ці скульптури є пам’ятками культурної спадщини національного значення Сумської області та занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Цифровізатори використали фотограмметрію — технологію, що дозволяє точно відтворити форму та поверхню об’єкта в 3D. Знімали на професійну камеру, обробляли в 3DF Zephyr та Blender.
Фотограмметрія фіксує памʼятку такою, якою вона є зараз — із усіма пошкодженнями, формами й фактурами. Це може стати основою для майбутньої реставрації або презентацій спадщини Сум на міжнародному рівні.
«Ми не знаємо, що трапиться з цими об’єктами: можливо, їх ще щось пошкодить чи зруйнує. А відцифрована пам’ятка — це вже не просто фото, а повноцінна модель, за якою згодом можна буде навіть відновити скульптуру, — розповів Ігор Титаренко, архітектор, засновник «СМ Архітектори». –
Ми хочемо, щоб такі моделі стали частиною відкритої цифрової бібліотеки культурної спадщини Сум».
Дослідити модель за посиланням: https://sketchfab.com/3d-models/bec255f3308340b5b407c013c2b7da01.
Розробку моделі виконували архітектори Ігор Титаренко та Юрій Леонець, ГО «СУМИ МАЙБУТНЬОГО», в ході науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини для стратегії відновлення України» спільно з Сумський державний університет, за підтримки Департаменту культури, туризму та релігій СОДА. Сприяли Департамент культури туризму та релігій Сумської ОДА, Анна Кульоміна, Олександр Бікетов.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ