Цінна колекція: шосткинець передав краєзнавчому музею понад 200 віднайдених старовинних монет
Монети 17,18, 19 сторіччя номіналом в 1,2,3,5 копійки передав шосткинському краєзнавчому музею мешканець міста Юрій Ковтун. Їх чоловік віднаходив на Шосткинщині, Ямпільщині та Новгород-Сіверщині.
Захоплюватись пошуком старовини, а саме монет, Юрій почав після армії у 1993 році.
“Я побачив перший альбом у Києві на Володимирівському узвозі й зацікавився. З того часу мною керувала якась сила”, – говорить Юрій.
Маршрути пошуку він розробляв після перегляду історичних телепрограм та знайомлячись з науковими роботами місцевих краєзнавців. Металошукач зробив власноруч з підручних матеріалів.
“Металошукач я конструював три роки. Для цього використав тацю для їжі, милицю, вудку, купив блок – називається “кощій “, – розповідає пошуковець.
Незмінним помічником Юрія став його батько Микола Васильович.
“Син ходив з металошукачем, а я з лопатою – копав”, – говорить Микола Ковтун.
Монети віднаходили на березі річок, адже поряд колись були хутори.
“Шкирманівський пороховий завод колись був раніше в лісі на березі річки Усок – туди їздили”, – розповідає Юрій.
Окрім монет пошуковцям вдавалось віднаходити й інші предмети давнини: хрестики, жіночі кільця – в основному з бронзи. Але їх Юрій ще не готував для передачі музею. Основна його мета була – саме монети. Він збирав колекцію.
Пошуковою роботою Юрій Ковтун не займається вже три роки. Тому вирішив свої знахідки передати на загальний огляд. З його рішенням погодилась і донька Софія.
“Хочеться, щоб люди, які будуть приходити до музею, побачили ці старовинні гроші, таким чином доторкнулись до історії”, – зазначає Софія.
Загалом відділ нумізматики шосткинського краєзнавчого музею завдяки Юрію Ковтуну поповнився на понад 200 монет. Досліджуючи їх, говорять музейники, вдасться дізнатись чим жили люди тих часів.
“Вивчення цієї колекції стане, як варіант виходу якоїсь наукової статті. Бо через грошовий обіг різної епохи можна прослідкувати, як жили ті чи інші верстви населення, що можна було купити. Тобто можна захопити соціальний та політичний розрізи”, – наголошує старший науковий співробітник Шосткинського краєзнавчого музею Любов Войстрик.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ