У Батурині презентували книгу уродженця Конотопа Василя Різниченка
11 жовтня в палаці гетьмана Кирила Розумовського презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини», яка дозволяє привернути увагу до маловідомого та малодослідженого краєзнавця, історика, бібліографа, репресованого більшовицьким тоталітарним режимом уродженця Конотопа Василя Федоровича Різниченка. Про це повідомляє Конотопська міськарада.
Це видання, над яким працювали з 2015 року, містить 66 виявлених на сьогодні статей Василя Різниченка, що охоплюють період 1912-1930 рр. та розкривають коло інтересів дослідника – походження української національної символіки, історія Гетьманщини, зокрема її столиці – Батурина, видатні постаті Конотопщини, досягнення українського бджільництва ХІХ століття.
Крім того, у збірнику вміщено статтю історика Сергія Білоконя «Краєзнавець і патріот Батурина Василь Різниченко» – це найгрунтовніша розвідка про життя і діяльність дослідника, який за документами був Різников (російською – Резников), а Різниченко – це його творчий псевдонім.
«Нариси з історії Чернігово-Сіверщини» презентували співробітники Національного заповідника «Гетьманська столиця» – упорядники видання Любов Кіяшко, Зоя Сніжок, Ірина Паламарюк.
Присутні на заході представники освітніх, культурних закладів Конотопа та Батурина почули як здійснювалася робота над пошуком матеріалів в архівах та приватних зібраннях, дізналися цікаві факти з біографії краєзнавця, зокрема, захоплення фотографією та видавничою справою.
До заходу науковці Національного заповідника «Гетьманська столиця» підготували виставку «Дослідники минувшини Батурина початку ХХ століття», де представлені оригінали брошур Василя Різниченка з фондової колекції заповідника.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ