У Десні на Шосткинщині виявили два види риб, які раніше не фіксувалися на цій території
Науковці національного природного парку “Деснянсько-Старогутський” спільно зі співробітником Інституту гідробіології НАН України було проведено експедиційні дослідження іхтіофауни басейну річки Десна. Поточні дослідження були спрямовані на вивчення видового складу рибного населення водойм природного парку.
Під час експедиції було зафіксовано 3 види (ялець звичайний, в’язь і карась золотистий), що занесені до Червоної книги України, а ще три (вівсянка, гірчак європейський та щипавка звичайна) включені до резолюції 6 Бернської конвенції.
Вперше для водойм НПП “Деснянсько-Старогутський” відмічено бобирця дніпровського Petroleuciscus borysthenicus. Даний вид до цього часу практично не мав підтверджених сучасних знахідок в басейні Десни. Відомий за літературними даними з басейну річки Снов, проте на даний момент його знахідки підтвердити не вдалось. Тож наразі водойми НПП “Деснянсько-Старогутський” є єдиними підтвердженими місцями поширення бобирця в басейні Десни.
Також вперше для водойм парку фахівцем було виявлено бичка-кругляка Neogobius melanostomus. Даний вид належить до неолімнетиків, що останнім часом суттєво розширили і продовжують розширювати свій ареал. Наразі поточна знахідка бичка є єдиною відомою знахідкою максимально високо по течії Десни.
Крім того, за результатами проведених досліджень, підтверджено знахідки 17 видів риб з таких, що раніше були відомі для парку.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ