У диспетчерській службі поліції розповіли про особливості роботи під час війни
Близько пів тисячі дзвінків та сотні прийнятих рішень щодо направлення нарядів поліції на виклик приймають працівники відділу диспетчерської служби управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Сумській області лише за одну добу.
Задача диспетчера з управління нарядами негайно направити екіпаж поліції на допомогу, поки оператор під час телефонної розмови із заявником вносить до електронної системи необхідні дані. Своєчасність виїзду наряду та його прибуття, а також повноту виконання завдання контролюють саме працівники відділу диспетчерської служби.
«До поліції надходять різноманітні повідомлення, але до кожного із них ми ставимось із максимальною відповідальністю. Був випадок, коли взимку заявник побачив з вікна як у річці тоне людина. Я розумів, що на рахунку кожна секунда і від моїх дій залежить життя іншого. Тоді все закінчилось добре, поліцейські врятували чоловіка, який провалився під кригу, доставили до пункту незламності, аби зігріти, та передали його медичним працівникам», – згадує старший інспектор відділу диспетчерської служби УОАЗОР ГУНП в Сумській області Сергій Терещенко.
Таких повідомлень у повсякденній роботі правоохоронців чимало. Сергій має більш як сім років досвіду та вміє швидко зреагувати, проаналізувати ситуацію та прийняти найбільш оптимальне рішення залежно від обставин. Окрім координації нарядів, диспетчер опрацьовує інформацію наявну у базах даних та передає її поліцейським, які виїхали на місце події, для більш ефективного відпрацювання виклику та забезпечення безпеки оточуючих або ж для передачі орієнтування усім іншим патрулям у радіоефірі.
«Інколи на повідомлення про злочин направляється два, три і більше нарядів. Все залежить від характеру правопорушення. Будь-які події з неповнолітніми потребують негайного реагування, також це стосується резонансних подій, таких як вбивства, розбої, грабежі, зґвалтування», – зазначає правоохоронець.
У підпорядкування диспетчера потрапляють усі без виключення види нарядів, які заступили до несення служби: Управління патрульної поліції, слідчо-оперативні групи, групи реагування патрульної поліції у районах, дільничні, поліцейські офіцери громад, Управління поліції охорони, а також мобільні групи спецпідрозділів, у разі необхідності силової підтримки.
Усі дзвінки, що надходять на лінію 102, опрацьовують оператори, а вже за кожним із них рішення приймає диспетчер. Навіть коли людина помилково зателефонувала до поліції, правоохоронці все одно цікавляться, чи потрібна допомога, адже стан стресу у кожного проявляється по різному.
«З початком війни на лінію 102 щодня приходять повідомлення про обстріли, на жаль, гинуть люди та діти, є значні руйнування інфраструктури та будинків цивільних. Тоді наша задача оцінити обстановку та наявні ризики, аби все ж таки поліцейські дістались до місця події та надали необхідну допомогу громадянам», – розповідає Сергій.
Також почастішали випадки анонімних повідомлень про замінування, каже інспектор. А у період воєнного стану це зовсім не жарти, кінологи вибухотехніки та слідчо-оперативна група одразу направляються на місця для обстеження об’єктів ймовірного замінування.
«Здавалось би звичайне орієнтування про розшук зловмисника, яке надіслано вчасно, може попередити рецидив та сприяти затриманню зловмисника. Такий приклад був у Конотопському районі, коли поліцейські затримали мешканця Чернігівської області, який стріляв у товариша та втік», – згадує інспектор.
Відділ диспетчерської служби є центром керування нарядів усієї області, на плечі співробітників щоразу лягає велика відповідальність, яка не дає розслаблятись жодної хвилини. Вони коригують та координують дії екіпажів, супроводжують та контролюють наряди від прийняття до виконання ними поставленого завдання.
Лише після закінчення чергування поліцейський може видихнути та повернутись до звичайного життя, де вдома на нього чекає любляча дружина та двоє синів 4-х та 12-ти років. Хлопці завжди з радістю зустрічають батька та з нетерпінням чекають на їх спільні вихідні. Воєнний час змусив усіх українців переосмислити життя та цінувати миті разом з близькими людьми.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ