У диспансері радіаційного захисту покращилися умови перебування: пацієнти та персонал дякують обласним депутатам
Щороку у Сумському обласному спеціалізованому диспансері радіаційного захисту населення проходять лікування майже три тисячі чорнобильців. Корпус медзакладу побудували у 1976 році. З того часу тут жодного разу не замінювали вікна.
Минулого року за ініціативи депутатів фракції Опозиційного блоку в Сумській обласній раді було виділено 800 тисяч грн на оновлення енергозберігаючих склопакетів у палатах та коридорах диспансеру. Ще близько 1 млн грн витратили з обласного бюджету на медикаменти, обладнання, покращення харчування чорнобильців.
Обласний депутат, заступник голови фракції Опозиційного блоку Микола Войтенко говорить: «Ми робимо все, щоб чорнобильці відчували турботу. І вже в цьому році проголосували за виділення з обласної казни півтора мільйони гривень на заміну ще частини вікон. Плануємо, аби в цьому чи наступному році зняти це питання і замінити всі склопакети. Також завдяки нашій ініціативі депутати проголосували за виділення півмільйона гривень на капітальний ремонт огорожі. Адже парк у цьому закладі є одним із найкращих в місті Суми».
Ліквідатори аварії на ЧАЕС, що тут лікуються, умовами перебування в диспансері задоволені. Вони в один голос стверджують, що в палатах стало тепло, комфортно, і тепер не страшний ані вітер, ані мороз.
Заступник головного лікаря обласного диспансеру радіаційного захисту населення Світлана Чернишова наголошує, що із заміною вікон заклад виконує санітарні норми і дотримується температурного режиму. «А як відомо, комфортне перебування в стаціонарі впливає на якість лікування. Тож персонал диспансеру дякує депутатам за турботу про наших пацієнтів», – зазначила лікар.
Також дякує опозиціонерам і заступник голови обласного осередку інвалідів Чорнобиля та війни Лідія Самко. «Вони підтримують наші пропозиції, завжди долучаються до проблем чорнобильців. Особлива подяка Олександру Стрельченку та Миколі Войтенку. Завдяки турботі депутатського корпусу у диспансері прекрасні палати, відділення. Все для того, щоб підняти настрій пацієнтам, адже чорнобильці дуже хворіють»
Це та категорія людей, яка потребує особливої підтримки, запевняє Микола Войтенко. Тому й надалі обіцяє відстоювати інтереси чорнобильців.