У Глухові повідомлення про замінування школи виявилось неправдивим
Зранку на електронну пошту закладу освіти була отримана інформація про замінування. У ЗОШ №6 в цей час учні деяких класів були на уроках, тому педагоги одразу організували евакуацію дітей.
Процес пройшов без паніки, кожен знав чіткий алгоритм дій у подібних випадках. У безпечне місце були виведені 166 осіб.
На місце імовірної надзвичайної ситуації прибули рятувальники, поліція, всі інші залучені служби.
За інформацією рятувальників, перевірка приміщень та прилеглих територій – в тому числі кінологами – не виявила жодних підозрілих предметів. Точно так були обстежені усі інші школи.
Був це чийсь невдалий жарт чи спланована провокація для дестабілізації ситуації – не ясно. Як стало відомо, на подібні виклики сьогодні рятувальники і поліція виїжджали і у інших містах області.
Принагідно Глухівська міська рада нагадує усім жителям про постійну увагу і пильність, які дійсно необхідно проявляти під час воєнного стану, особливо у нашому прикордонні. Якщо ви натрапили на вибухонебезпечний предмет або стали свідком підозрілих дій – інформуйте 101 та 102.
А от за фейкові «замінування» настає відповідальність. Статтею 259 ККУ визначено, що завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, – карається позбавленням волі на строк від 2 до 6 років.
У випадку, коли об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури, будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, заклади охорони здоров’я, заклади освіти, або якщо це повідомлення спричинило тяжкі наслідки чи вчинене повторно, – карається позбавленням волі на строк від 4 до 8 років, повідомили в мерії Глухова.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ