У Глухові розгорівся скандал навколо призначення начальника управління соцзахисту
Заява про недовіру комісії, звинувачення в упередженості і зрештою перенесення співбесіди через категоричну відмову головного претендента на відеозйомку. Так розпочався конкурс на заміщення посади начальника управління соціального захисту населення Глухівської міської ради, що пройшов у понеділок, 18 березня.
Документи подали головний спеціаліст відділу з призначення допомоги, компенсацій та соціальних гарантій УСЗН Вікторія Сорока, колишній працівник управління капітального будівництва Сумської обласної адміністрації, а нині охоронець мережі продуктових супермаркетів «АТБ» Сергій Степаненко та непрацюючий Руслан Павленко. Саме остання кандидатура і викликала прискіпливу увагу громадськості і журналістів до конкурсу, адже ще напередодні «знаючі люди» пророкували перемогу саме йому – вічному раднику мера Мішеля, представнику в усіх судових справах, члену виконкому.
Не обіймаючи жодної посади у мерії, Павленко, тим не менше, – член різних комісій, ходить у міську раду чи не щодня як на роботу. Говорять, любить, щоб його називали сірим кардиналом, бо думає, що має неабиякий вплив на мера Мішеля.
Конкурсний відбір мав проходити в два етапи. Представника газети «Неделя» пустили в кабінет, де кандидати писали контрольну роботу. Блогера Павла Панкова з відеокамерою – ні. Іспит тривав годину. За результатами, до другого туру пройшли Вікторія Сорока (16 балів) та Руслан Павленко (17 балів).
Вікторія Сорока висунула претензії до комісії щодо упередженого ставлення та неналежного оцінювання відповідей. Вона подала заяву про незгоду з результатами, звернення до міського голови про проведення повторного незалежного оцінювання письмових робіт іншими членами комісії та службового розслідування щодо голови конкурсної комісії О. Демішевої та членів О. Гаврильченко й О. Демченка. Вони, за словами В. Сороки, не дали можливості висловити свою думку. Зі свого боку Руслан Павленко звинуватив конкурентку в створенні «недоброзичливої атмосфери».
Другий етап у формі співбесіди навіть не розпочався. В.о. міського голови О. Демішева знову категорично заборонила знімати конкурс на відео. Цікаво, що Вікторія Сорока заявила, що не боїться камери, впевнена в своїх знаннях і дуже зацікавлена, щоб випробування пройшло прозоро. Вона заявила, що комісія сформована нечесно, кілька членів, наприклад, тісно співпрацюють з Павленком в інших комісіях, тобто мають зв’язки, не виключено, що по-дружньому зацікавлені допомогти. Упередженість в оцінюванні зашкалює, при цьому там не було жодного фахового спеціаліста.
Комісія вирішила перенести співбесіду на інший день. Тим часом обговорення іде повним ходом.
«Павленко, який був найактивнішим ініціатором звільнення колишнього керівника управління соцзахисту, який був членом конкурсної комісії з атестації цього ж керівника управління, який усе зробив для того, щоб ця посада стала вакантною, тепер сам і посів її. Вигриз собі посаду шляхом знищення попереднього керівника. Це нормально? І усі захисники команди Терещенка вважають такі дії моральними?» – коментує новину в соцмережі екс-депутат міської ради Тетяна Михайлик.
– Це переходить всякі кордони здорового глузду. Чи перевіряла комісія взагалі документи Павленка? Наприклад, він і досі в реєстрі значиться директором Полошківського цегельного заводу. Чи достатньо в нього досвіду, щоб очолити одне з основних управлінь? Усе місто знає, що він сидів за тяжкий злочин, чи хоча б судимість у нього офіційно погашена? За останні роки він потрапляв п’яним у різні скандали: то до дівчини приставав, то студента бив. І ця високоморальна людина хоче турбуватись про бідних, інвалідів, малозабезпечених? – не стримує емоцій у своїх судженнях депутат Андрій Карлов.
Ще один депутат міськради Сергій Сорока, присутність якого на комісії розцінили як турботу про власні інтереси, прокоментував газеті, що в разі, якщо дружина виграє конкурс, він не те що щось отримає, а навпаки – можливо муситиме звільнитись з управління, де зараз працює, щоб не підпадати під статтю про корупцію. А на комісію прийшов, бо управління соцзахисту має отримати професійного керівника.
– При Ларисі Громак ми були постійно в трійці кращих в області, після її звільнення позиції вже трохи втрачено. У колективі зараз важкий психологічний стан, лякають, що Павленка до нас посилають ненадовго, щоб він звільнив пару-трійку спеціалістів. Але думати треба про людей, адже в нас тільки отримувачів субсидій 9,5 тисяч. З людьми має працювати єдиний колектив, з постійним керівником, який розуміється на специфіці. Скажу чесно, ще ніколи кадрова політика міського керівництва не була такою провальною, ніхто не думає про наслідки, про якийсь авторитет, – говорить він.
Ми попросили також висловити свою думку профільного зама Маріанну Васильєву, яка на сьогодні відсторонена від виконання посадових обов’язків на два місяці. Остання відмітила, що не має сумнівів, що її усунули за надуманими причинами в тому числі і через цей конкурс.
– Я ніколи не приховувала, що буду принциповою. А конкурс має пройти чесно. Мені і Павленко, і Демішева кілька разів говорили, щоб «не плуталась під ногами», бо у них свої плани. Не боюсь це говорити. Щодо кандидатури Павленка, то він дійсно є ініціатором і виконавцем чи не всіх перевірок і звільнень, у міській раді з ним намагаються всі дружити, загравати, тож навіть не уявляю, як члени комісії з простих працівників можуть сказати щось проти. Криза влади в Глухові страшенна: системної роботи нема, бо мер не присутній на роботі тижнями, з обома заступниками проблеми, з депутатами ніхто не працює, підбір кадрів за якимись незрозумілими критеріями, – коментує вона.