У колодязі під Сумами вода стала фіолетового кольору
Воду фіолетового кольору у колодязі виявили жителі у селі Стецьківка Сумського району.
Олександр Букатін мешкає на вулиці Семеноївка, чоловік розповідає: зміни кольору води помітив сьогодні зранку.
«Сьогодні зранку, 5 числа, прийшов по воду. Викачав воду – там, як марганець. Ви бачили. Оце таке сьогодні відбулося. Ніхто нічого не знає. Учора була – добра, сьогодні – вже погана», – говорить він.
За словами Леоніда Сидоренка, на вулиці, де налічується понад сто приватних будинків, є три діючих колодязі.
«У нас на вулиці три, навіть два діючих колодязі. В один колодязь – на початку вулиці – кинули кішку, коли закриті ляди. Як вона туди потрапила, невідомо. Другий колодязь – кинули речовину невідомого кольору. Третій колодязь, де я живу, там теж кинули. Я і котушку зняв», – каже він.
За словами сільського голови Ігоря Верніченка, він сьогодні планує відвезти воду до Сумського обласного лабораторного центру на дослідження.
«Воду набрали, з лабораторією зідзвонилися. Будемо перевіряти, що це за вода, що за аналізи, який вміст, чого вміст – і тоді будемо вже приймати рішення, що робити: чи то хімічно очищувати, чи то достатньо буде відкачати воду», – розповідає він.
Це можуть бути пурпурні сірчасті бактерії. Цьогоріч подібне явище спостерігали в Конотопському районі та на озері Чеха в Сумах, говорить еколог Сергій Шевченко.
«За наявності оптимальної і невеликої частини сірководню вони починають бурхливо розмножуватися. І сам пігмент пурпурного кольору, який бере участь у фотосинтезі, якраз надає такого кольору. За великої концентрації вода набирає такого відтінку. Найчастіше – це в теплий період осені: або бабине літо, дуже тепло, або, якщо вересень дуже теплий. Чому так? Важко сказати. Приурочується до цих періодів. Якогось впливу, маючи на увазі хвороботворного, вони не мають, фотосинтезуючі бактерії. Вони отруту не виробляють», – говорить він.