У Конотопі запрацювало перше ветеранське кафе «Вафлі з бліндажа»
Про це інформує Конотопська міська рада. З’явилося воно завдяки грантовій програмі «Власна справа» та ініціативі й наполегливості конотопця, військовослужбовця Дмитра Пасічнюка та його родини.
Наразі Дмитру 45 років, з 2015 року він захищає незалежність нашої держави, але вже давно разом з дружиною задумувався над створенням власної підприємницької діяльності, тому не втратив можливості скористатися грантовою програмою «Власна Справа» від Міністерства економіки України, що є частиною урядової програми «єРобота» та дієвою підтримкою мікро- та малого бізнесу.
Ця Програма була запущена Урядом у липні 2022 року та продовжує успішно функціонувати. Окремим її напрямком є й підтримка для наших захисників і захисниць на старт або розвиток власного бізнесу.
«Ми давно виношували ідею бельгійських вафель, а отже вирішили скористатись нагодою отримати кошти від держави на відкриття власного бізнесу, – говорить дружина Дмитра Наталія Пасічнюк. – «Вдалося це не з першої спроби: двічі переробляли бізнес-план, аби він відповідав умовам гранту, але нас підтримували, допомагали, консультували на кожному етапі. Заявку подали в листопаді 2023 року, затвердили її в лютому 2024 року, а фінансова підтримка надійшла в березні. Ще 2,5 місяці пішло на ремонт приміщення, його робили власним коштом. Грантові гроші витратили на закупівлю обладнання, меблі, інгредієнти та рекламу».
Дизайнерським оформленням інтер’єру ветеранського кафе займалася родина, а ідейним натхненником був Дмитро, саме він створив музейну військову експозицію та патріотичний куточок, що зустрічають відвідувачів закладу. Є в кафе і кімната для малечі, де можна гратися, малювати чи почитати.
Відтепер «Вафлі з бліндажа» – це родинний бізнес. Відкриття закладу відбулося 11 травня 2024 року. У меню – солодкі та солоні бельгійські вафлі на будь-який смак: зі стандартною начинкою, або ж можна зібрати власну – до основи пропонуються різні види наповнювачів.
Як стверджує Наталія Пасічнюк, лідером продаж є солона вафля «Козацька» із справжнім українським салом та кропом, її полюбляють дорослі відвідувачі, а найбільшим попитом у дітей користуються солодкі вафлі: фруктові чи з морозивом.
І хоч ветеранське кафе працює ще зовсім мало часу, але вже має своїх поціновувачів. А родина Пасічнюк не збирається зупинятися, у планах – розвиватися та удосконалювати смаки. Вони радять всім, хто хоче відкрити власну справу, але вагається, не боятись – використовувати можливість та подаватися на грант.
Хочемо зазначити, що це вже другий приклад ветеранського бізнесу в нашому місті. У 2022 році підприємець з Конотопа виграв грант від Українського ветеранського фонду на розвиток власної справи.
Також, грантова програма «Власна справа» стає дедалі популярною в Конотопській громаді. Якщо у 2022 році гранти на започаткування або розвиток бізнесу отримали 12 мешканців громади-переможців конкурсу, то у 2023 році їх було вже 25, а за 5 місяців поточного року кошти від держави отримали 16 конотопців. Сфери діяльності – громадське харчування, оптова та роздрібна торгівлі, надання побутових послуг. Зокрема, завдяки «Власній справі» з нуля започаткували свій бізнес 7 підприємців Конотопа.
Довідково
Урядовий проєкт єРобота є однією зі складових політики “Зроблено в Україні” та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ