У Лебединському художньому музеї реставрують картини 1900-х років
У Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва триває реставрація творів мистецтва. Зокрема з початку 2021 року вже завершена реставрація ще трьох картин із музейної колекції. Відреставровані роботи Юлії Бразоль-Леонтьєвої (1856-1919): «Гриби», 1900-і рр., «На пристані» (етюд), поч. ХХ ст. та «Весною на віллі Боргезе», перша пол. 1900-х рр.
В ході реставрації проведено комплекс консерваційних та реставраційних заходів, в тому числі: укріплення фарбового шару з грунтом та основою, проведено видалення всіх пилових та інших забрудників, проведено коригування реставраціних грунтовок. В місцях втрат авторського фарбового шару і грунту, підведено реставраційний грунт. Місця втрат тоновані в тон авторського живопису. Живопис покритий захисним шаром лаку. Роботам надано експозиційного вигляду.
Реставраційні роботи виконані художником-реставратором Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва – Оленою Маркович.
На сьогоднішній день триває реставрація «Жіночого портрету», ХІХ століття. В плані реставрації на 2021 рік – ще 20 інших творів мистецтва із колекції художнього музею. Всього ж в музейній колекції понад 2400 музейних предметів, із них – більше 380 потребують реставрації, в тому числі більше 100 – твори олійного живопису. Тож, роботи реставратору вистачить не на один рік.
Разом з цим, Художній музей звертає увагу на те, що реставрація – надзвичайно складний та дороговартісний процес. Причому самих художників-реставраторів на всю Україну зовсім мало, і Лебединському художньому музею надзвичайно пощастило мати у своєму штаті реставратора. Та при всьому цьому, музей постійно відчуває гостру потребу у вартісних реставраційних матеріалах (реактиви, фарби, суміші, клеї, пензлі, підрамники, ін.) та реставраційному обладнанні. Зокрема, Художній музей просить лебединських меценатів та підприємців допомогти із придбанням міні-холодильника для зберігання реактивів, мікроскопа (можна вживаного), окуляра Б-10 та освітлювальних приборів