У селі на Глухівщині чоловік два тижні живе на самоізоляції в сараї
Цю історію журналістам розповіли жителі одного з сіл району. Люди просили не називати ні точне місце, ні прізвище сусіда, бо він не хоче.
«Тут усі пишуть, що заробітчани не сидять удома, ходять на шашлики та по магазинах. Он якісь мажори із Балі повтікали з київських гостініц, а наш Вітька два тижні у сараї прожив, щоб мамку свою і дітей не подвергать опасності. Людина поступила по совісті, і хай знає, що ми йому вдячні. Щоб усі так поступали», – кажуть односельці.
Віталій (ім’я змінено) приїхав додому з-за кордону, де був на заробітках. До Глухова дістався з Києва бла-блакаром, а до свого села найняв таксі. Каже, що й одному водію, і іншому чесно казав, що заробітчанин, та, якщо вони хочуть, одягне маску. «Не парься, мужик, їдь спокійно, ми і не таких, як ти, возили», – щось приблизно таке відповіли обидва.
Удома Віталій пішов жити в сарай. Ну, не зовсім сарай, а прибудова у вигляді літньої кухні. У селах багато хто з господарів мають такі: у когось це окремий будиночок, в інших – частина сараю. Як правило, навесні до Великодня його мати з дружиною наводили там порядок, білили-вимітали, ціле літо робили консервацію і варили їжу, а восени, коли кухня перебиралась у хату, довго зберігалась картопля та капуста, на зиму ставили мопед. У приміщенні є дров’яна плитка, стоїть диван, тож Віталій вирішив перебути самоізоляцію у прибудові.
Правда, крім нього, там жило ще два десятки індичат. Та тут нічого не поробиш, ще холодно їх тримати на вулиці. Дружина носила їсти. Тільки чоловік попросив її не підходити близько. Цілими днями працював, бо в селі роботи багато. Довів до ладу город, пообрізав яблуні і вишні, викорчував зайву малину. Прибрав навіть у гаражі! З двору на вулицю не виходив.
Живе подружжя з батьками. Їхні дід з бабою мають по 67 років. Найбільше бастував тато, став кричати, що не допустить, щоб син жив, як собака: «Шо люди скажуть? Ви подумали?» Невістка мовчала, бо знала: як її Віталій щось вирішив, то буде до кінця йти. А що тут думати: батько після інсульту, у матері купа своїх болячок, двоє дітей у хаті. І пандемія коронавірусу. Коротше, вирішили просто нікому нічого не розповідати. Хто там знає, де спить Віталій?
Та село є село. То кум став у гості набиватись, то брат двоюрідний зве на шашлики. Теща просить зятя прийти паркан полагодити, однокласник через дорогу – машину глянути. А Віталій відмовляється. Отак усе і розкрилось!
«Ми читали в Інтернеті, що якийсь поляк три дні в машині жив, щоб сім’ю не заразити, так його героєм вважають. Наш Віталя такий самий! Да, він дітей не обняв, жінку не приласкав, з батею сто грам не випив за приїзд. І по селу не никав, приключеній не шукав. Ми йому оце з города торт веземо, пива різного купили, бо любить. Приїдемо, підемо до хати і тихенько під двері поставимо – од усього села. Він чесно два тижні просидів у самоізоляції з індичатами одними. Чоловік же не тільки про свою сім’ю думав – його ж хлопці з іншими дітьми днями грають, жінка в магазині робить», – знову і знову хвалять свого односельця відвідувачі редакції.
Приєднуємося до них і готові розповісти про інші приклади відповідальної самоізоляції. До речі, кілька разів чули історію про якогось «прибульця», який оселився в одному з гаражних товариств Глухова, та кожного разу назва кооперативу в місцевому фольклорі мінялась. Тож поки ми не знайшли його. Хоча зараз більше все ж нарікають на дуже вільний режим у заробітчан, туристів, жителів Києва, які вирішили перебути карантин у рідному місті чи селі.
До речі, станом на 7 квітня 179 жителів Глухова і району мають обов‘язок самоізолювання.