У Шостці фіксують масову загибель голубів: у чому причина
На вулицях Шостки знову почали траплятися мертві або дуже кволі голуби. Їх дивна поведінка та млявість спонукає на думку, що у місті розпочалась «пташина епідемія». Мертвих пташок часто знаходять на газонах, проїжджих частинах, у місцевому фонтані та ставку.
Загибель голубів відмічалась на території міста також і у минулому році, хворіли і вмирали практично молоді особи.
Фахівці Шосткинської районної лікарні державної ветеринарної медицини, провівши епізоотичне обстеження, патологічні розтини та первинні лабораторні дослідження встановили попередній діагноз – хвороба Ньюкасла або «вертячка». Проведений відбір зразків крові для лабораторних досліджень в Сумській регіональній лабораторії Держпродспоживслужби .
Хвороба Вертячка у птахів (голубів), хвороба Ньюкасла – найпоширеніше і згубне вірусне захворювання. Щорічно воно забирає життя тисячів свійських та диких птахів. Вертячка викликає параліч кінцівок та голови птиці, порушує координацію руху. Тяжкі стадії недуги провокують запалення головного та кісткового мозку.
Основним джерелом зараження є вже хворі свійські та дикі птахи. Носії цієї хвороби протягом 30 днів виділяють інфекцію у повітря та довкілля.
Найнебезпечніша ситуація, коли уражаються міські голуби, які можуть поширити заразу на домашню птицю і людей. Голуби, що знову прибувають, не мають достатньої кількості антитіл для захисту організму від вірусу, хворіють за принципом «сухі дрова — в багаття». Пасаж вірусу викликає його посилення, і титри, що є у птиці основної зграї, вже не є захистом від захворювання. Для птахів хвороба Ньюкасла більш небезпечна, ніж для людей.
Чи небезпечна вертячка для людей
Людині вона практично не страшна. У медицині відомі випадки, коли захворювання лише провокувало появу у людини кон’юнктивіту і легкого набряку лімфатичних вузлів. Вірус до людей потрапляє через недотримання правил особистої гігієни, а також переноситься разом з одягом.
Зафіксовані випадки зараження людини, хоча це рідкісне явище. До того ж вірус не загрожує людям смертю або тяжкими наслідками. Але вертячка у голубів небезпечна для людини з ослабленою імунною системою або для маленьких дітей. У людей вірус викликає такі симптоми:
– підвищення температури;
– запалення слизових оболонок носа і горла;
– незначне розширення лімфатичних вузлів;
– почервоніння очей, кон’юнктивіт.
У зв’язку з тим, що голуби є переносниками ще й таких інфекційних захворювань, як орнітоз, сальмонельоз, лістеріоз, псевдотуберкульоз, Шосткинське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області з метою попередження зараження хворобою людей закликає дотримуватись таких правил особистої гігієни:
– не брати до рук загиблих голубів , а тим паче, робити це дітям;
– обмежити прямий контакт з дикими та домашніми птахами, з їх фізіологічними виділеннями. Спілкуватися з мешканцями парків слід без прямого контакту:
– не слід їсти та купувати напої там, де не дотримуються санітарних вимог ;
– якщо планується довга прогулянка у парку, то краще «перекушування» та воду брати з собою;
– кидати їжу можна на доріжки або насипати в годівниці. Торкатися хворих осіб не слід. Якщо на балкон залетів голуб, краще обережно прогнати його і провести вологе прибирання, одягнувши рукавички та захисну маску.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ