У Сумах 25 будинків можуть залишитись без опалення взимку, бо не мають господарів
У Сумах 25 будинків ризикують залишитись без централізованого опалення взимку, бо не мають господаря, пише suspilne.media.
Будинок №19 на вулиці Сумсько-Київських дивізій, у якому 4 під’їзди на 60 квартир, – один з таких, які готові до опалювального сезону. Семен Мотряк мешкає тут 40 років, п’ять останніх з них головує в будинку.
“Перевірка була два місяці тому, у серпні. Все нормально. У нас у будинку не було ніяких поривів. В одній квартирі замінювали батареї, після того, як здійснили випробування, все перевірили – все нормально”, – розповів він.
Цей будинок, як і ще 184 подібних, обслуговує ТОВ “Сумитехнобудсервіс”. Його директор Сергій Хрупа говорить, що всі їх багатоповерхівки готові до опалювального сезону на 100%.
“Як завжди після опалювального сезону ми сповістили мешканців, що у них є термін два місяці усунути всі свої недоліки у квартирах, і в червні ми почали вчасно підготовлювати будинок до опалювального сезону. Це проведення гідравлічних іспитів на предмет поривів і заміна запірної арматури й аварійних ділянок труб”, – розповів він.
Тепло у цей та ще близько тисячі будинків міста подає “Сумитеплоенерго”. І якщо за словами його директора Дмитра Васюніна, у будинках, де є керуючі компанії або ОСББ, підготовка майже 100%, то там, де таких немає, ситуація інша. Таких будинків, де немає ні управителів, ні ОСББ, на території обслуговування кампанії – 29, сказав він.
“Протягом міжопалювального сезону ми неодноразово зверталися до мешканців даних будинків, попереджали, що якщо дані будинки не отримають акт готовності, то “Сумитеплоенерго” не буде мати правових підстав подати теплоносій до зазначених будинків”, – додав Васюнін.
Не 29, а 25 – говорить начальник міського управління житлово-комунального господарства Олександр Кисіль. І це – втричі менше, ніж було навесні 2021 року.
“Тенденція є на зменшення. У нас на цей час – 25 будинків, які не мають хазяїна і ще не мають актів. Є два шляхи вирішення законних. Перший – це визначитися з управителем, друге – підписати або колективні, або індивідуальні договори з надавачем комунальних послуг”, – розповів Кисіль.
Два таких будинки на Петропавлівській, 98 – це двоповерхові корпуси “Д” і “Ж”. Їх збудували близько 70-ти років тому. Зараз тут живуть, каже Лідія Віжунова, майже самі пенсіонери. Офіційно нічийні будинки – два роки.
Опалювальний сезон можуть розпочати, коли середня добова температура повітря стабільно Стукалися в ЖЕК, зверталися до приватних, які будуть, якщо у нас десь прорве, треба ж ремонтувати. На це треба гроші збирати. А хто це буде робити? У нас тут майже всі пенсіонери. Так що нікому збирати”, – говорить жінка.
Для укладення таких договорів мешканці таких безгосподарних будинків мають 7 днів.