У Сумах двоє молодиків побили добровольця
Місяць реабілітації — стільки часу, за прогнозами лікарів, необхідно сумчанину, бійцю добровольчого формування, якого 21 грудня побили двоє перехожих.
За словами самого чоловіка, сварка сталася через те, що юнаки зневажливо висловлювалися в бік військових. “Сама бійка була безпосередньо на зупинці, там її зупинили і доправили мене сюди поруч в “пункт незламності”, – розповідає доброволець.
Боєць добровольчого формування не хоче, аби називали його ім’я з міркувань безпеки. Він показує місце, де 21 грудня близько 22-ї години він йшов у власних справах і зустрів двох молодих людей, які грубо відгукувались про військових. “Якщо з цензурного, то майже нічого, якщо утрируючи, то те, що хлопці з добровольчих формувань, тероборона нічим не займаються. Носіння форми є “понтами”. Зробив зауваження, почалася словесна перепалка, за що і отримав декілька ударів в голову, потім в корпус”, – розповідає доброволець.
Допомогу чоловікові надали рятувальники та поліціянти, які чергували у “пункті незламності” поруч. Вони занесли його до палатки та затримали двох юнаків. Тиждень боєць провів у лікарні, де поставили діагноз: “Перелом 10-го ребра справа, травматичний гемопневмоторакс — проколота легеня була цим же ребром. Гематома повік, контузія слабкого ступеню, з крововиливом лівого ока”.
Після таких травм, розповідає боєць, лікарі радять місяць реабілітації. У поліції ж відкрили кримінальне провадження за статтею “Хуліганство вчинене групою осіб”. Підозру юнакам поки не оголошували, очікуючи на результати судово-медичної експертизи.
“Особи зловмисників встановлені, одному з них 20 років, іншому – 17. Останній раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності. Наразі призначено ряд експертиз, допитано свідків події, вилучено речові докази по справі, досудове розслідування триває. За скоєне зловмисникам загрожує до чотирьох років позбавлення волі”, – розповіла старша інспекторка відділу комунікації Нацполіції Сумщини Вікторія Мкртчян.
На службі чоловіка неодноразово відзначали керівництво та військова адміністрація, розповідає Дмитро — один із керівників добровольчого формування, у якому служить потерпілий. Каже, привернути увагу до побиття побратима необхідно, бо подібні ситуації вже відбувалися. “Це не поодинокий випадок останнім часом нападу на людей у формі, на військовослужбовців, представників ДФТГ чи інших формувань. Деякі цивільні дозволяють собі відноситись до військовослужбовців з неповагою. Щоб вони розуміли, що люди в формі це ті, хто захищає їх життя, це ті, хто бережуть їх спокій”, – говорить Дмитро.
Поки боєць ще не вирішив — чи подавати заяву на відшкодування матеріальних та моральних збитків від кривдників. У поліції прізвища їхніх адвокатів не називають.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ