Липова Долина отримала спецавтівку
На Середино-Буду з дронів скинули пропагандистські листівкиФОТО
Ворог атакував Конотоп
На Сумщині знову послабили ГПВ
В Охтирці попрощалися із захисником Геннадієм Сталінським
У Сумах відкрили Науково-дослідний центр нейрохірургії хребта
Сумська освітня мережа по-новому: які школи опинилися поза мережею і яка їхня доля
“Мало хто навідується”. Як живе малолюдне село Графське на прикордонні Сумщини
Три сумських легкоатлети їдуть на Олімпіаду
На Сумщині оновлено графіки відключень
У Глухові сталася пожежа в багатоповерхівціФОТО
Завтра в Степанівській громаді попрощаються із захисником Валерієм Антоновим
Шосткинський «Колос» вийшов на 3 місце у чемпіонаті Сумщини з футболу
У Конотопі відбулось декілька благодійних заходівФОТО
У Спаському на Кролевеччині відбувся благодійний концерт
На Сумщині внесли зміни у ГПВ
На Сумщині внаслідок обстрілів пошкоджено приміщення недіючої пошти
У Сумах на Троїцькій патрульні зупинили нетверезого водія, який ледь на ногах тримався
Сумські студенти – переможці Євроуніверсіади
До Дня “Конотопської битви” відбулися спортивні змагання
Що відомо про чудотворну Охтирську ікону Божої Матері
Сумські бійці тренуються збивати ворожі дрониФОТО
На Сумщині внаслідок обстрілів пошкоджені три будинки і комунальний заклад
У СумДУ відбувся випускний іноземних студентів
«Кішка»: у Сумах триває проєкт по стерилізації безпритульних чотирилапих
Конотопчанка допомогла збірній вийти у півфінал чемпіонату Європи з пляжного гандболу
Сумські футболісти зіграли товариський матч з ковалівцями
За ніч і ранок на Сумщині зафіксовано 11 вибухів
Вчора
Протягом дня росіяни здійснили 40 обстрілів Сумської області
FREE AZOV: на Сумщині пройшли акції на підтримку полонених азовцівФОТО

У Сумах фахівці Інституту серця консультували пацієнтів з усієї області

Для Сумського обласного кардіологічного центру, що є флагманом з надання спеціалізованої допомоги жителям нашого регіону, співпраця з фахівцями Інституту серця МОЗ України стала доброю традицією. Вже близько 12 років команда столичних кардіохірургів та аритмологів приїздить до Сум, аби консультувати хворих.

Минулого тижня «кардіологічний десант» з Києва вкотре завітав до кардіоцентру. «Наша співпраця триває в двох напрямках – оперативні втручання та консультування, – розповідає директор кардіоцентру Олександр РУСАНОВ. – Бригада, в складі якої лікар-кардіохірург, лікар фунціональної діагностики та лікар-аритмолог, за попереднім записом приймають хворих з усієї області. Це суттєво полегшує життя наших пацієнтів з ішемічною хворобою серця, вадами серця, складними порушеннями серцевого ритму, імплантованими водіями ритму, оскільки їм не потрібно добиратися до Києва. Все відбувається на базі нашого кардіоцентру. За результатами обстежень фахівці роблять висновки. Якщо, приміром, це кардіохірург – то приймається рішення щодо подальшої тактики ведення хворого, при показах пацієнт направляється до Інституту серця для оперативного втручання. Окремо проводиться прийом дітей – на базі дитячих лікарень чи університетської клініки СумДУ».

«Ми разом рятуємо життя!»

За день кардіохірург та лікар функціональної діагностики (який на місці виконує УЗД) встигають прийняти 40 і навіть до шістдесяти хворих. У 44-річного Сергія з Голубівки, що на Лебединщині, була серйозна проблема з серцем. Ще восени 2022 року вони разом з дружиною приїхали на консультацію до обласного кардіоцентру. Згодом чоловіка прооперували в Києві (йому було виконане протезування кореня аорти). Наразі Сергій почувається добре – проведене обстеження також це підтвердило.

Завідувач відділення ішемічної хвороби серця Інституту серця Максим РОТАРЬ зазначає, що серед відвідувачів є вже прооперовані, за якими фахівці спостерігають і консультують. «Також ми відбираємо тих, кому потрібне кардіохірургічне втручання, – продовжує Максим Федорович. – Рекомендуємо приїхати до нас для дообстеження або на операцію. Сумські колеги займаються організацією, запрошують хворих. Ми разом з лікарем функціональної діагностики Вікторією Вітовською приймаємо пацієнтів з порушенням серцевого ритму, з вродженими чи набутими вадами серця, після інфаркту тощо. Співпраця з кардіоцентром дуже плідна – разом ми рятуємо життя!».

Поверхом вище до аритмолога зʼявилося також чимало людей. Пан Віктор нам розповів, що діагноз «аритмія» йому поставили декілька років тому, коли проходив поточний профогляд. До цього його турбував високий тиск та сповільнене серцебиття, а на інше чоловік не звертав уваги. У 2019-му йому встановили електрокардіостимулятор. Тепер кожні півроку приходить на консультацію для перевірки роботи імлантованого пристрою.

Євген ЖИТИНСЬКИЙ – серцево-судинний хірург, лікар-аритмолог відділення порушень ритму серця Інституту серця, раніше долучався до проведення втручань в кардіоцентрі. «Ми проводили курси, допомагали оперувати складних хворих, – розповідає лікар. – Тепер моє завдання – контроль за хворими, які обстежувалися та лікувалися в Сумах та Києві. Пацієнти з імплантованими кардіостимуляторами перевіряються на програматорах різних типів. Програматор – це спеціальний компʼютер, який звʼязується з імплантованим штучним водієм ритму і дозволяє визначити стан батареї кардіостимулятора та стан електродів, що зʼєднують серце та стимулятор, переглянути й за необхідності – відрегулювати налаштування пристрою, щоб забезпечити його роботу відповідно до особливостей кожного пацієнта. Програматори, яких немає в Сумської області, я привіз з собою.

Перевірив пана Віктора, у якого через серцеву недостатність та порушення серцевого ритму були покази до імплантації кардіовертера-дефібрилятора, що свого часу й було зроблено. Після втручання стан чоловіка стабілізувався – він почувається чудово, батарейка добре працює вже пʼять років. Він молодець, дотримується усіх рекомендацій!».

Як зазначає директор кардіоцентру, Інститут серця є надійним партнером закладу і за потреби – завжди допомагає. «В наших планах – також запровадити кардіохірургічний напрямок, аби виконувати операції на відкритому серці (коронарне шунтування, втручання при клапанних вадах серця), – говорить Олександр Русанов. – Команда у нас завзята та кваліфікована – тож спектр послуг, сподіваюсь, найближчим часом розширимо!».

Сумській ері коронарографій та стентувань – понад 10 років!

Варто згадати, що найперший ангіограф у Сумах зʼявився саме в обласному кардіоцентрі. Це було ще у 2013 році. З того часу лікарі проводять ендоваскулярні втручання – коронарографію та стентування судин серця. «Ми найперші в області почали цим займатися, – згадує директор кардіоцентру. – За рік виконуємо 500-600 коронарографій. Також маємо великий досвід зі стентування коронарних артерій, що дає можливість хворому повернутися до звичного ритму життя відразу після проведеної процедури.

Першими у 2016 році почали надавати ендоваскулярну допомогу пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. У 2018-му – імплантували перший в Сумській області двокамерний кардіостимулятор. У закладі є необхідне обладнання, що дозволяє нам робити це на високому рівні».

За словами лікаря-кардіолога інтервенційного обласного кардіоцентру Вікторії ЦАПЛІ, коронарографія проводиться для перевірки стану судин серця: «Обладнання дозволяє нам безболісно ввести катетер через артерію руки до самого серця. Він доставляє контрастну речовину, що зафарбовує коронарні артерії. Так ми можемо оцінити, наскільки вони прохідні, чи є звуження. Після такого обстеження визначаємо тактику лікування: медикаментозне, ендоваскулярне чи кардіохірургічне втручання. Останнє проводиться в Інституті серця».

Ендоваскулярний метод складається з процедури ангіопластики та безпосередньо стентування. «Для відновлення кровотоку в закупореній судині спочатку боремося з бляшкою, яка утворилася, – продовжує лікарка. – Вона розширюється спеціальним балоном під тиском 12-18 атмосфер (тож жодні ліки не зможуть її розчинити). Після виконаної ангіопластики заводимо в артерію стент з лікарським покриттям. Це сучасні стенти, які запобігають надмірному росту власних клітин під час його приживлення, попереджають утворенню нових бляшок, служать довше. Загалом стент – це металева конструкція, яка як каркас тримає артерію в сталому стані, таким чином кровотік нормалізується, серце отримує необхідну кількість поживних речовин. Така процедура при гострому інфаркті повертає людину до життя! Завдяки стентуванню кількість летальних випадків суттєво знизилася».

Як зазначає Вікторія Валентинівна, у виключних випадках, доводиться обходитися й без стентування. Тоді на допомогу приходить балон з лікарським покриттям. «Також ми застосовуємо в нашій практиці DCB, спеціальні балони, що дозволяють відновити прохідність судини без постановки стенту. Балон заводиться в звужену ділянку – він притискає й аплікує бляшку лікарським засобом, тим самим відновлюється кровотік. Вже більше року ми практикуємо такий метод лікування, маємо гарні результати».

На цьому медики не спиняються – лише в цьому році лікарі центру пройшли навчання у Франції, Німеччині та Англії, де ознайомилися з передовим європейським досвідом.

shans.com.ua

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника