У Сумах люди скаржаться, що їх будинковий лічильник тепла зняли і не повертають понад рік
Мешканці одного з будинків у Сумах скаржаться, що їх будинковий лічильник тепла зняли і не повертають понад рік. Відтак, вони платять за опалення за нормами споживання.
Нині на місці будинкового лічильника у будинку №129 на Петропавлівській – запаяні труби. У січні 2020 року вузол вийшов з ладу, розповів мешканець будинку Сергій Зембіцький. “З того моменту облік як такий не проводиться. Але в платіжки, починаючи з січня 2020 року і по жовтень 2020 року, вносилися покази як з вузла обліку, що працює”, – каже він.
Сергій Зембицький розповідає, що з січня 2020 року у платіжках з’явився пункт “Внески за заміну вузла обліку теплоенергії”. Особисто пан Сергій платить щомісяця 50 гривень. В будинку, каже, 32 квартири, за більше ніж рік мали назбирати на заміну лічильника.
За його підрахунками, загалом жителі будинку платять за заміну лічильника близько 1,5 тисячі гривень. “Більше року ніякого результату нема, за тепло переплачуєм”, – каже чоловік.
Тепловий лічильник у цьому будинку встановили мешканці за власні кошти, обслуговує прилад із 2015 року “Сумитеплоенерго”, – розповіла Суспільному речниця підприємства Віта Харченко.
“У 2020 році лічильник почав працювати некоректно, ТОВ “Сумитеплоенерго” провело його розпломбування, позапланову повірку та ремонтні роботи. За результатами ремонту було встановлено, що вузол обліку непридатний для подальшої експлуатації та відновленню не підлягає. Рішенням виконкому Сумської міської ради від 16 червня 2020 року затверджено розміри внесків за заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії. На даний момент шляхом тендерної процедури відбувається закупівля нового приладу обліку теплової енергії. До початку опалювального сезону 2021-2022 років ТОВ “Сумитеплоенерго” здійснить заміну теплового лічильника на новий”, – сказала вона.
Поки ж лічильника немає, каже Сергій Зембицький, люди платять за нормами споживання, без можливості економити. Приміром, минулої зими за опалення у двокімнатній “хрущівці” в місяць виходило у середньому 2 тис грн.