У Сумах можуть закрити басейн через брак коштів на його утримання
З горем пополам, але в минулому опалювальному сезоні басейн спорткомплексу «Динамо», що в Сумах, на вул. Кондратьєва, 23, все-таки відкрився, shans.com.ua.
Сталося це не в останню чергу за рахунок того, що Сумська облрада виділила близько 1,5 млн. грн. для підтримки Сумської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» на 2021 рік. Ці гроші йшли на зарплату, навчально-спортивну роботу і оплату близько 30% вартості електроенергії, води.
Розуміючи, що в цьому році з подорожчанням енергоносіїв (підігіву води, опалення великого комплексу – задоволення не з дешевих), міністр МВС Денис Монастирський звернувся до Сумської облдержадміністрації з листом, в якому просив фінансово підтримати Сумське «Динамо» і в 2022 році. Однак заступник голови ОДА Олег Клименчуков 17 вересня відповів, що за прогнозами обсяг фінансування, виділеного з облбюджету на 2022 рік управління молоді та спорту ОДА як головному розпоряднику бюджетних коштів у сфері фізкультури і спорту, буде на 50% менше обсягу коштів, виділених в цьому році. Передбачається, що за рахунок цих грошей буде виплачуватися зарплата і оплачуватися енергоносії тільки обласним комунальним установам, які знаходяться в підпорядкуванні управління молоді та спорту.
Фінансова підтримка всіх обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств, яку вони отримували відповідно до кодів Програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету, в т.ч. ООФСО «Динамо», у 2022 році не передбачена.
– Виходить, надії на те, що басейн запустять, немає? – запитали ми у керівника ООФСО «Динамо» Миколи Шаховського.
– Ми планували 12 жовтня розпочати заливати воду в басейн, а 15 жовтня його відкрити, оголосили про це в соцмережі. Але вчора мені подзвонили з ТОВ «Сумитеплоенерго» і оголосили нову ціну на тепло – 2300 грн. за гкал. В кінці опалювального сезону – 2021 було 1500 грн. Ми і тоді ледве виживали. Наш головний бухгалтер прорахувала, скільки тепер буде коштувати опалення комплексу та абонемент для відвідувачів басейну. Ціни – астрономічні, виходить, що тільки на оплату тепла нам потрібно 240 тис. грн. у місяць! Плюс з 1 грудня піднімається мінімальна зарплата до 6500 грн. з оплатою ЄСВ, це 8000 грн. У басейні працює дев’ять співробітників. Ось і порахуйте: 240 тис. грн. тепло, 72 тис. – зарплата, плюс електроенергія, вода. При таких витратах мінімальна вартість абонемента, щоб ми виходили в нуль, – 2000 грн. Хто за таку ціну до нас піде? Так що ми прийняли рішення: якщо нам не знизять ціну на тепло і облрада не виділить фінансову підтримку – басейн відкривати не будемо. І найстрашніше, що взимку він може розморозитися – і тоді на ньому можна буде поставити жирний хрест.
– У вашому комплексі кілька обласних ДЮСШ орендують приміщення для тренувань, як бути з ними? Адже їм теж грошей на оренду не дали?
– Щоб вижити, нам доведеться перейти на суто комерційні умови здачі приміщень в оренду. Поки у нас займається близько 500 дітей. На першому поверсі тренується обласна спеціалізована школа з хокею на траві, комплексна ДЮШ по дзюдо, боротьби, стрільби з лука, плавання. Ці дві школи за оренду залу і 100 кв. м приміщень платили формальну суму 4-5 тис. грн. і 120 тис. в рік за оренду залу. У наступному році ми будемо змушені виставляти повну вартість оренди. Якщо вони цього не потягнуть, будемо здавати площі комерційним структурам, клубам, медцентру і т.д.
– А як йдуть справи з підтримкою аналогічних комплексів «Динамо» в інших областях?
– Такі комплекси з басейном є в Одесі і Львові. Там облради щорічно виділяють до 5 млн. грн. фінансової допомоги.
***
Що ж, на один басейн у місті стало менше, що сумно. Сумчани відправляться в інші працюють басейни, де ціна абонементів поки залишилася на рівні минулого сезону – 1300 грн. на 12 занять або разовий квиток вартістю 130 грн. Але чи залишиться вона такою ж і в грудні – це велике питання.