У Сумах організували акцію протесту проти прийняття змін у законі щодо НАБУ та САП
Напередодні, 22 липня, Верховна Рада України ухвалила зміни в законопроєкті №12414, окремі пункти якого обмежують повноваження НАБУ і САП та підпорядковують їхню діяльність Генпрокурору. Це викликало хвилю протестів у різних містах України. У Сумах активісти також вийшли на акцію. Детальніше – у матеріалі Суспільного.
“Влада має дослухатися до народу”, – говорить учасник акції Ілля Дедулін.
Додає, що вийшов на акцію протесту проти ухвалених парламентом змін до законопроєкту №12414, який, за його словами, знищує незалежність антикорупційних органів.

“Я тут тому, що всі три роки спостерігаю, як влада каже нам, щось не можна через війну, а їм можна все. Що вони по суті прибрали незалежність більш-менш антикорупційного органу – це все стало останньою краплею. Бо війна війною, а терпіти більше не можна і давати їм наживатись. Не такими мають бути слуги народу”, – говорить Ілля.

Серед учасників акції – сумчанка Дар’я Данілова.
“Вийшли показати свій протест про той законопроєкт, який відкачує Україну на 10 років тому. Фактично це дозвіл людям, які крали, продовжувати красти, доки військові захищають нас на фронті. І сьогодні ми вийшли за тих людей, які не можуть прийти на акцію, бо вони або захищають нас на фронті, або вже загинули”, – зазначає Дар’я.

Підтримати сумських активістів приїхали й люди з інших міст. Зокрема Олександра з Києва. Дівчина каже: антикорупційна боротьба не повинна згортатися навіть під час війни.

“Незадоволена знищенням наших всіх антикорупційних органів тому, що я вважаю, що за останні 10 років було зроблено багато роботи в цьому питанні. І якщо наразі все це ліквідувати – це фактично зводить нанівець все, за що люди боролись, гинули і зараз борються. Я вважаю, треба не сидіти вдома й мовчати, а виходити і піднімати суспільство. Активізувати суспільний рух”, – додає Олександра.

За зміни до законопроєкту 22 липня проголосували 263 депутати Верховної Ради, серед яких 9 – обранці з Сумщини. Його окремі пункти обмежують повноваження НАБУ і САП та підпорядковують їхню діяльність Генпрокурору. Напередодні ввечері в кількох містах країни, зокрема в Одесі, Львові, Дніпрі, Рівному, Луцьку та Києві люди вийшли на акції протесту.

Що передбачає законопроєкт №12414
Законопроєкт передбачає, що Генеральний прокурор:
- отримає право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ;
- зможе отримати доступ до всіх справ НАБУ або надати такий доступ іншому прокурору;
- матиме право закривати розслідування на вимогу сторони захисту, вирішувати спори про підслідність і підписувати підозри високопосадовцям;
- зможе передавати справи НАБУ іншим правоохоронним органам.
Також керівник САП втратить право входити до групи прокурорів — це вирішуватиме лише Генпрокурор.
У НАБУ заявили, що ці зміни фактично знищують незалежність антикорупційних органів, які з 2015 року будувалися за підтримки міжнародних партнерів.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ