У Сумах організували захід до річниці Ходжалинської трагедії
Захід-вшанування пам’яті жертв трагедії в азербайджанському містечку Ходжали, що сталася в ніч проти 26 січня 1992 року, в Сумах почався національним гімном України та Азербайджанської Республіки і хвилиною мовчання. З нагоди 33-ї річниці трагедії в холі Конгрес-центру СумДУ організували тематичну фотовиставку. Організатором виступив Почесний Консул Азербайджанської Республіки в місті Харків Афган Фаган Огли Салманов.
“Вірменські окупанти за підтримки 366 мотострілкового полку російської армії зайшли в місто Ходжали і за ніч вбили 613 мирних мешканців, також 1275 людей були взяті в полон. Цього дня є і люди, які зниклі безвісти”, — розповів Афган Фаган Огли Салманов.
Азербайджанці як ніхто розуміють, що таке терор мирного населення, і як важливо добитися розуміння цього на міжнародній арені, говорить представник діаспори Алі Зейналов, що прийшов на захід.

“26 лютого для азербайджанців — особливий день, як і для українців 24 лютого. Сталася велика трагедія — азербайджанців атакували окупанти. Як сумчан гнали холодного лютого росіяни, те ж 1992 року відчуло мирне азербайджанське населення. Україна повинна дивитися на досвід інших суб’єктів міжнародного права, таких як Азербайджан, який постійно допомагає Україні: енергоносіями, заправкою швидких і військової техніки, допомагає своїми синами: багато азербайджанців помирають, воюють на боці України”, — говорить Алі Зейналов.
До присутніх звернулася комісар з прав людини Азербайджану Сабіна Яшар Кизи Алієва: “З періоду першої Карабахської війни до сьогодні нам невідома доля 4000 безвісти зниклих наших громадян. Внаслідок Ходжалинського геноциду ми не маємо інформації про зниклих безвісти 150 наших співгромадян”.

“Загинуло багато цивільних людей. Це трагедія, яка відбулася тоді. Ми відчули паралель і символіку. Саме вчора були роковини, а сьогодні четвертий рік пішов повномасштабного вторгнення, коли Україна виборює право на свободу, і 11-й рік в цілому виборює право на суверенність”, — сказала Тетяна Мироненко — представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області.
У ході зустрічі присутні переглянули фільм про Ходжалинську трагедію. Для увічнення пам’яті жертв Ходжали 26 лютого 2024 року було закладено фундамент меморіального комплексу поблизу автодороги Ходжали-Аскеран з метою донести до світової спільноти правди про злочин, а також – щоб зберегти пам’ять про всіх, хто тоді загинув, зник безвісти і зазнав катувань, розповів Почесний консул Азербайджану.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ