У Сумах презентували виставку 11-річної художниці
11-річна сумчанка Катерина Левенок називає олійний живопис невіднятною частиною життя. Учениця 6 класу 22 сумської школи, окрім основного навчання, кілька разів на тиждень відвідує художню студію і щодня пише фарбами вдома. Суспільне відвідало першу персональну виставку дівчини та поспілкувалося з нею і батьками.
Тато — Олексій Левенок розповідає, творчі здібності Каті — від мами: “Малювати вона почала з раннього дитинства, вже десь в 3 роки. В подальшому, коли побачили, що в неї є хист до мистецтва, почали віддавати на гуртки малювання. Вона не тільки малює, а й вишиває, і вироби виготовляє з бісеру і таке інше”.

“Мені дуже подобається цей матеріал, тому що він сам по собі прекрасний. Беру натхнення з природи, з оточуючої нас краси. Мені подобаються пейзажі, тому що природа неймовірна, мені дуже подобається її зображати”, — розповідає художниця.
8 квітня Катерина Левенок презентувала свою першу персональну виставку в стінах міської галереї в Сумах. Так дівчинка розповідає про одну з представлених робіт: “Я працювала над нею недовго, вона називається “Місяць”, хотіла передати те, що краса буває неземною, навіть в такому значенні, і що пейзажі можуть бути досить різними”.
Художній керівник Каті Левенок — сумська художниця Ольга Москаленко. Майстриня згадує, як учениця прийшла в народну студію образотворчого мистецтва “Світ фарб” півтора року тому: “З першого погляду, з перших кроків я зрозуміла, що вона закохана в мистецтво, в малювання. За цей рік, дивлячись, як вона працює, які має роботи, я запропонувала зробити першу виставку. Вона полюбляє олію, це її улюблений матеріал”.

Ольга говорить, майбутнє — у тому числі за такими дітьми, як Катя, — тими, хто лишається в прифронтових містах і попри складну безпекову ситуацію знаходить час для творчості і розвивається щодня. Сама Ольга одночасно з ученицею представила в сусідній залі галереї і свої роботи: “На виставці Резонанс представлені роботи, які висвітлюють трипільську культуру, а також покликані закохати в краєвиди України. Наприклад, на виставці є робота “Трипільська Мадонна”, не випадково я звернулася до цього образу. В трипільській культурі вона виражає символ родючості і благополуччя”.
Виставки юної художниці та її наставниці в міській галереї можна переглянути впродовж двох тижнів.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ