У Сумах реалізують проєкт з підтримки психологічної стійкості
У Сумському державному університеті відбувся підсумковий форум проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Сумській області», який реалізує команда науковців кафедри психології, політології та соціокультурних технологій університету.
Мета проєкту – створити в громадах мережу експертів через офлайн-навчання і зміцнити спроможність місцевих психологів та інших фахівців соціальної роботи, освіти, молодіжних працівників у наданні психологічної допомоги. Заходи проєкту спрямовані на три основні цільові групи – молодь, батьки, безробітні, та реалізовуються у 8 територіальних громадах Сумської області, у тому числі – прикордонних.
«Ми реалізуємо дійсно масштабну роботу, – говорить координаторка проєкту, завідувачка кафедри ППСТ Андріана КОСТЕНКО, – ми разом з командою надали більше 8000 послуг, що включають консультації, інформаційні сесії, заходи та супервізії. Ми бачимо, як завдяки нашим зусиллям люди змінюються – стають більш стійкими до викликів сьогодення, вчаться основам самодопомоги, готові брати відповідальність за свій стан і працювати на його покращення».
Під час фінального форуму відбулася фасилітаційна сесія «Практики психосоціальної підтримки: імплементація на рівні громад», де учасники ділилися своїми напрацюваннями щодо психосоціальної підтримки батьків та опікунів, молоді й вразливих груп населення.
«Дуже важливою є третє місія університету, – говорить перша проректорка СумДУ Інна ШКОЛЬНИК, – і Сумський державний університет не просто справляється з її виконанням, а на високому професійному рівні здійснює соціальну підтримку розвитку громад та територій. Знаково, що міжнародні організації, такі як МОМ (Міжнародна організація з міграції) та ВНА (Бюро гуманітарної допомоги), за сприяння яких був реалізований проєкт із психосоціальної підтримки в Сумській області, звертаються саме до університетів з пропозиціями співпраці, бо саме у нас є фахові наукові кадри, які комплексно підходять до вирішення поставлених перед ними задач».
На форумі була присутня Джулі МАЙЕР, спеціалістка із супроводу програми ПЗПСП МОМ, яка відзначила чудову роботу організації: «У Сумах завершено другу фазу проєкту, і ми раді бути свідками такої різноманітної програми емоційної підтримки, яку було впроваджено у Сумській області. Ми бачимо, що місцева команда налаштована на надання такої необхідної емоційної підтримки навіть у складних обставинах, і ми готові надалі підтримувати такі ініціативи». — сказала пані МАЙЕР.
Довідково: захід відбувся у межах проєкту «Надання послуг з психосоціальної підтримки в Сумській області», який реалізується ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Бюро гуманітарної допомоги (ВНА).
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ