У Сумах школа заплатить колишньому депутату понад 12 мільйонів за ремонт: той виконає роботу “з націнкою”
У Сумах спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №29 заплатить 12,32 млн грн за капітальний ремонт своєї будівлі фірмі колишнього депутата місцевої міськради – переплативши за окремі матеріали. Керівниця цієї школи також була депутаткою Сумської міськради – до того ж, і в складі тієї ж партії. Тендер же пройшов лише за участю фірми ексдепутату. Тобто, був неконкурентним.
Інформація про це міститься в системі Prozorro. Втім, переможець торгів знизив ціну – спочатку школа була готова заплатити 14,59 млн грн.
Однак переплата все ж відбулася. Серед іншого, у підсумковій відомості ресурсів зазначається, що декоративно-мозаїчну штукатурку Ceresit СТ 77 на суму 982 тис. грн порахували по 366 грн/кг При тому, що на ринку її можна купити вдвічі дешевше – по 164 грн/кг.
А суміш Ceresit СТ-190 на суму 817 тис. грн. порахували по 33,6 грн/кг, але не вказали назву повністю. Тим не менш, на ринку:
- варіант суміші MW Flex коштує 16,96 грн/кг, що майже вдвічі дешевше;
- ціни армованого Pro досягають 21,58 грн/кг, що в 1,5 рази дешевше.
“Депутатські” фірма та школа
Отримає ж гроші від школи фірма “Тімвел“. Керує нею Олександр Тимчук, який у 2010-2015 роках був депутатом Сумської міськради від партії “Рідне місто”. При цьому керівниця школи – Віра Рогова – на той час також була депутаткою Сумської міськради. І теж від партії “Рідне місто”.
Сама ж “Тімвел” фігурувала раніше у кількох кримінальних провадженнях. Причому пов’язаних із ремонтом шкіл.
Так, справа від 2018 року стосувалася ремонту школи №20 у Сумах. За даними правоохоронців:
- на заміну частини віконних та дверних блоків було виділено 1,26 млн грн;
- проте вона була зроблена за гроші батьків учнів школи.
Втім, з 2020 року нових ухвал у справі не з’являлося.
А справа від 2017 року стосувалася реконструкції дошкільного навчального закладу №16 та школи №24 у Сумах. Проводити її мала фірма “Гольфстрім”, яка, однак, взяла на субпідряд свого конкурента “Тімвелл”.
На думку слідства, службовці “Гольфстрім” внесли в офіційні документи свідомо неправдиві відомості про виконані роботи. Внаслідок чого присвоєно бюджетні кошти.
У 2021 році ж у справі було призначено судову будівельно-технічну експертизу – однак у “Тімвеллі” відповіли, що вони пошкоджені та знищені через потоп в офісі. Проте суд дозволив слідчим обшукати фірму. Втім, з 2022 року нових ухвал у справі не з’являлося.
Читайте нас також в ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ