У Сумах та області надають безоплатну психологічну допомогу
В рамках проєкту “Обійми для тебе” жителі Сумщини можуть отримати безоплатну психологічну допомогу. Це індивідуальні консультації психологів, групові заняття, батьківські клуби, а також групи підтримки для підлітків і соціальний супровід. Кореспонденти Суспільного побували під час одного з таких занять та поспілкувались із жінками, які звернулись за психологічною допомогою.
Переселенка з Донеччини Юлія Томенко прийшла на консультацію до психологині в рамках проєкту “Обійми для тебе”. Один із кабінетів безоплатної психологічної допомоги розташований у Сумському центрі матері й дитини. Разом зі своїми трьома дітьми Юлія перебуває тут понад місяць.

“Я залишилась одна з трьома дітками, мені дуже важко було. Житла свого не було і мені пропонували сюди, в кризовий центр. Ну я погодилась. Тут мені добре й дітям, безпечно. Я би хотіла, щоб дівчата, такі як я, потрапляли до психолога. Щоб вони не боялись нічого, приходили і виговорювали свої емоції, які накопились. Психологічно вони дуже допомагають”, — ділиться жінка.

Звернулась за допомогою до психологів й Вікторія Петренко. Розповідає: вона жертва домашнього насилля.
“Мені дуже це потрібно. Вчуся трішки контролювати свої емоції. Я звикла все подавляти в собі, не позволяти багато собі. Зараз навчаюсь новому життю”, — говорить Вікторія.
Для найменших відвідувачів у кабінеті психологічної допомоги є свої цікавинки, розповідає психологиня Марина Кісліцина.
“Знайомимо, що кожна емоція має якийсь колір. Плюс є різні проективні методики, якими ми користуємось. І малюємо, можемо щось виготовляти ручками. В залежності від того, який запит дитини і які побажання його батьків”, — говорить психологиня.
Ще два кабінети безоплатної психологічної допомоги працюють в обласній дитячій клінічній лікарні та центральній міській бібліотеці ім. Тараса Шевченка.
“Ми надаємо допомогу різним категоріям: звичайно це й діти, їх батьки. Це люди, які змушені були переїхати із зони активних бойових дій. Це фахівці, які працюють з дітьми: вчителі, вихователі, керівники гурткової роботи. Медичні працівники, соціальні працівники і просто людина, яка переживає якісь негаразди, вона може прийти до нас і отримати психологічну допомогу”, — розповіла психологиня Наталія Сидоренко.

Проєкт ЮНІСЕФ “Обійми для тебе” реалізований громадською організацією “Центр психологічної допомоги “Confidеnce” у восьми громадах Сумщини.
“Зокрема, це Сумська, Тростянецька, Охтирська, Роменська, Конотопська, Шосткинська, Недригайлівська та Кролевецька громади. Взагалі на Сумщині в нас працює команда з 10 психологів і 5 фахівців із соціальної роботи. Також надають послуги психотерапевти та психологи, які працюють в онлайн формі. Також у нашому проєкті є дитячі та дорослі психіатри”, — зазначив регіональний координатор проєкту Віталій Кравцов.

Фахівці надають індивідуальні консультації, проводять групові заняття, організовують батьківські клуби, а також групи підтримки для підлітків. Така допомога, каже Наталія Сидоренко, є особливо важливою в умовах війни: “Війна – вона не така проста, тому що вона руйнує не лише домівки, вона руйнує і душі людей і зараз наші сумчани переживають непростий час, коли багато хто перебуває в такому стресовому стані з високою тривожністю. І якраз оця своєчасна і фахова допомога, яку ми надаємо, сприяє тому, щоб люди могли вийти з цих стресових станів, змогли знайти ресурс, внутрішню опору і продовжувати жити далі”.
“З центром психологічної підтримки “Confidеnce” на базі Сумської публічної бібліотеки вже другий реалізується проєкт і вдруге ми співпрацюємо як з колективом, так і з індивідуальними консультаціями. Наприклад, ми робили зустрічі групові. Останній раз була тематика: «як стримувати себе в тяжких ситуаціях», а саме, як відновити зовнішні і внутрішні ресурси. Як не керівник, а як мама, дружина, сестра, донька, то зверталася з індивідуальними консультаціями, на які мені надавали теж допомогу професійно”, — розповіла директорка міської публічної бібліотеки Юлія Заговора.

“Всі, хто хочуть звернутись до нас за психологічною підтримкою, можуть знайти нас на сторінці громадської організації “Центр психологічної допомоги “Confidеnce”, знайти там посилання, перейти по ньому, зареєструватися і вас запишуть на консультацію. Також ми розповсюджуємо інформацію по всім закладам і освіти і культури”, — говорить Віталій Кравцов.
За інформацією Віталія Кравцова, за два тижні від початку реалізації проєкту, фахівці провели понад 760 індивідуальних консультацій та чотири групових заняття. Під соціальний супровід взяли 11 сімей, що потребують психологічної підтримки.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ