У Сумах відбувся концерт фортепіанної музики в рамках фестивалю “Слобожанська фантазія”
У Сумах відкрився концерт фортепіанної музики в межах Міжнародного фестивалю класичної музики “Слобожанська фантазія”. Участь у ньому взяли музиканти з Харкова.
Фестиваль класичної музики “Слобожанська фантазія” у Сумах відбувся вперше у 2009 році. За цей час він став міжнародним. Цьогоріч виступати на сцені Сумської обласної філармонії приїхали харків’яни. Один із них — Матвій Чубенко. Через повномасштабне вторгнення юнак у березні 2022 року евакуювався із Харкова до Полтавщини. За його словами, що два тижні він повертається у місто, де народився та виріс.
“Завдяки саме музикуванню, завдяки заняттям музикою вдається знайти гармонію, знайти шлях до себе, заспокоїтися від цих вибухів, від цього жаху, який коїться наразі. Я перебуваю зараз в евакуації у Кременчуці. Я досить часто буваю у Харкові, приїжджаю займатися туди із викладачем, тому я також можу сказати, що це психологічно досить непросто”, – розповів піаніст.
Матвій Чубенко вперше бере участь у фестивалі класичної музики “Слобожанська фантазія”. Для сумського слухача піаніст підготував твори Ференца Ліста “Тарантела” та Федеріка Шопена “Ноткюрн № 1”.
Студент 6 курсу з Харкова, піаніст Юрій Сухленко на цій сцені вже виступав раніше. “Я восени повернувся до Харкова і, на щастя, маю можливість займатися з моїм педагогом у виші, очно. Я дуже вдячний нашим військам, що маю можливість займатися очно в Харкові, і це було для мене великим натхненням. Вже п’ять чи шість разів тут був, кожного разу я дуже радий тут виступати. Тут дуже гарний зал. Нас завжди файно зустрічають і ми сюди залюбки їздимо”, – розповів піаніст.
Відвідувач фестивалю Андрій Поляков вважає, що музиканти грали дуже професійно: “грають дуже добре, професійно та музикальні, дуже цікаво на це дивитися та слухати”.
Інший відвідувач фестивалю, Сергій Зуєв, розповів — встиг відвідати майстер-класи, які зібрали викладачів з усієї області. “Я маю на увазі викладачів музичних шкіл, і була повна зала людей, був шалений успіх. Вони були дуже змістовними та цікавими і всі відчули таке свято фортепіанного мистецтва на цих майстер-класах. Були задіяні три викладачі і кожний майстер-клас був дуже змістовним, кожен по-своєму. Там хтось більше працював над ритмом, хтось більше над образом художнім. Наталія Вікторівна Горецька намагалася добитися якості звуку”, – розповів Сергій.
На фестиваль цьогоріч, через російсько-українську війну, гостей та музикантів з інших країн не кликали. За словами голови оргкомітету фестивалю Надії Гринь, сподіваються, що після перемоги іноземні виконавці знову приїжджатимуть до Сум.
“Він не закривається у нас, цей фестиваль “Слобожанська фантазія”, тому що постійно тривають ці наші чудові концерти. У нас вже були виконавці із 25 країн світу, у нашому коледжі, у нашому храмі музики — у Сумській обласній філармонії. Чекаємо на перемогу. Ми тут в Україні тримаємо культурно-мистецький фронт”, – розповіла Надія Гринь.
На початку травня, за словами Надії Гринь, вони чекають на “Слобожанській фантазії” музикантів із Донецької академії, яка нині функціонує у Києві.