У Сумах відбувся сеанс каністерапії для школярів Миропільської громади
У Сумському аграрному університеті відбувся сеанс каністерапії. Провели його для учнів прикордонного Миропільського ліцею. Каністерапія — це метод позитивного впливу на людей за допомогою спеціально навчених собак. Відбувся він в ігровій формі, розповідає Суспільне.
Вероніку на захід привела бабуся. Дівчинка перейшла в шостий клас, понад два роки була в евакуації у Швейцарії. Дівчинка розповіла, що зараз вчиться онлайн у двох школах – в українській та швейцарській, вивчила німецьку мову: “Я вчила її десь півтора року, але я не знаю її повністю. Легше у швейцарській школі – там ставлять оцінки, але просто там програма легше”.
Вероніка зізналась, що найбільше їй подобалось вчитись у миропільській школі. Пригадала свою першу вчительку та сказала, що хоче побачити свою найкращу подругу: “Мені просто там все подобалось. Найперша моя вчителька Людмила Анатолівна, вона була у нас з першого по четвертий клас і все. Мою подругу – вона не може відтіль виїхати тому, що в неї багато сестер і братів”.
Вероніка подружилась на заході з бельгійською вівчаркою. Бабуся ж Вероніки, пані Марія говорить, вони каністерапії вперше. “У неї тут настрій змінився, вона була за кордоном 2 роки й два місяці, я бачу, що дитина щаслива вдома, вона щаслива. Я завжди, коли з нею спілкуюся телефоном, вона говорить, що дому хоче, вона до діток хоче, спілкувалася з дітками”, – сказала бабуся дівчинки.
Пані Марія розповіла, що нині вона з Веронікою живе у Сумах: “У нас пряме влучання було в будинок. Було господарство, була робота, зараз немає нічого. Хочуть вони в село, хочуть додому, ну а не можна ж туди їхати”.
Директорка Миропільського ліцею, Оксана Шульга, говорить, для поїздки дітей на каністерапію замовляють автобус, заняття — безоплатні. “У нас є дітки, які постійно відвідують, є дітки які періодично. Дітей дуже багато, кожного разу у нас відбувається восени, взимку, весною і це вже влітку. Проводилось для старших діток, для менших. Мені одна мама сказала: “Моя дитина перестала боятись залишатись сама і перестали боятись собак”, – розповіла освітянка.
Сергій Шабанов за фахом психолог, для занять цього разу взяв ретривера своєї сестри. “В тих країнах, де відбулась війна – В’єтнам, Афганістан, з Великої Британії, з Америки, багато людей, які повернулися з травмами психологічними, було помічено, що собака дуже допомагає людині відновитись. І от в нашій країні теж Юлія Павленко започаткувала таку програму, я як психолог підтримую”,– сказав чоловік.
Кінологиня Наталія Божко, розповіла, що для таких заходів необхідно відбирати спеціально соціалізованих собак: “Найперше, що потребує собака — це велика соціалізація. В маленькому віці, коли ми беремо цуценя, ми робимо відбір, щоб у собаки був гарний баланс і проводимо велику соціалізацію до 4 місяців, це саме головне”.
Завідувачка кафедри технологій виробництва та кінології аграрного університету Юлія Павленко говорить, що нині виш розробляє програму реабілітації за допомогою тварин й для військових: “Ми були на навчаннях у Польщі, попросили допомоги у польських колег, були на навчанні з каністерапії, вони нам показали роботу з дітьми, роботу з геріатричними пансіонатами. Але військові – ми нічого не можемо зробити, у нас немає досвіду. Тому доведеться самим шукати шляхи”.
Як розповіла Оксана Шульга, за час проведення заходів каністерапії психологічну реабілітацію пройшли близько 100 учнів Миропільського ліцею та його філіалів.