“Я стала більше малювати про Україну”. У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці
У Сумах відкрилась друга персональна виставка 10-річної художниці Ніколь Вихрової. В експозиції переважають роботи патріотичного змісту.
Юна художниця, котра малює думки, – так презентують 10-річну Ніколь Вихрову на її другій персональній виставці, що відкрилася у Сумській міській галереї. В експозиції представлені переважно роботи, написані за останні шість місяців.
“Раніше вона малювала більш прості зображення, такі як квіти. А зараз композиції стали складнішими. Від кожної роботи віє теплом, приємним враженням, здивуванням, глибиною думки”, – розповіла вчителька Ніколь Валентина Карпенко.
!["Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці "Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/0088ad3fb75ee499.jpg)
Одна з робіт Ніколь називається “Бавовнята”. За задумом авторки, це котики-захисники, яких захищає бавовна. Картини патріотичного змісту переважають, представлені зразки Петриківського і Самчиківського розпису. Мама художниці – Ірина Вихрова, розповіла що малювання – це власний фронт доньки у воєнний час: “Вона з усіх своїх дитячих сил говорить про те, що Україна міцна, незалежна, вільна, і завжди такою буде залишатися”.
!["Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці "Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/731c411ba30d7af0.jpg)
Сама Ніколь розповіла, що її творчість за останні пів року дуже змінилася: “Мама каже, тому що я росту не тільки фізично, а й духовно. Я стала більше малювати про Україну, а саме про мистецтво кобзарів, що мандрували курними шляхами від села до села та ділили з народом його долю. Про нашу міць, про наше майбутнє, про наших захисників. За допомогою фарб я хочу донести до глядача красу нашої міцної, сильної, незалежної України”.
Викладачка Верхньосироватського палацу дітей та юнацтва Валентина Карпенко, яка працює з Ніколь протягом останнього року, розповіла, що дівчинка дуже наполеглива в роботі: “Ми з нею спілкуємось і від спілкування в нас народжується нове бачення, нове подання роботи, нова композиція. Все йде від думки до ескізу, а потім виливається в композицію. У нас від плями, від лінії, від крапки потім іде створення незвичайної композиції, особлива, як бачить це дитина, особлива рукою дитини, особлива тим теплом, яке може подати нам сама дитина”.
!["Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці "Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/7855a9ee8bc97693.jpg)
Ескізи до деяких картин теж представлені на виставці. Під кожною роботою – пояснення, що саме художниця хотіла висловити.
!["Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці "Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/b4ccf43a945b538a.jpg)
А також кьюар-код, за яким можна почути голос Ніколь. За два тижні експозиція вирушить у Францію, де буде представлена в рамках виставки українських художників.
!["Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці "Я стала більше малювати про Україну". У Сумах відкрилась друга виставка 10-річної художниці](https://cdn4.suspilne.media/images/resize/794x0.1/0ecf21d1b2cf00ec.jpg)
“Наша мета – привернути увагу іноземного глядача до знищення національної і культурної спадщини України, посилити їхню підтримку в адресу України й кожного українця до самої нашої перемоги”, – розповіла мама художниці Ірина Вихрова.
Виставка Ніколь Вихрової у Сумській міській галереї відкрита для відвідувачів до кінця тижня.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ