У Сумах відкрили виставку, присвячену воєнним медикам
До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни, що відзначається 22 червня, в Сумському обласному краєзнавчому музеї експонується виставка, присвячена подвигу медичних працівників Сумщини у роки Другої світової війни. Важко переоцінити внесок медиків у Перемогу над нацизмом. Загалом, за період бойових дій, вони повернули до строю понад 70% поранених і близько 90% хворих бійців. У 1941-1945 роках на фронті і у тилу працювали 200 тис. лікарів і 500 тис. середнього медичного персоналу.
На виставці представлені комплекси матеріалів хірурга А.С. Маркова, який з першого і до останнього дня війни був начальником створеного у Сумах військового евакошпиталя; З.Й. Красовицького, у роки війни – військового фельдшера, який у складі Першої Гвардійської танкової армії пройшов від Курська до Берліна; лікаря-хірурга І.К. Єгорової; військового фельдшера І.Х.Дерев’янка та інших.
На виставці вміщена довідка про те, що З. Красовицький з 14 січня по 18 березня 1945 року виніс з поля бою 46 тяжко поранених бійців; повістка А.Маркову від 24 червня 1941 року з наказом з’явитися до Тростянецького військкомату та посвідчення про те, що він призначений начальником військового шпиталя № 1029, створеного у Сумах; нагородний лист гвардії лейтенанта медичної служби І. Дерев’янка, 1946 року.
Матеріали виставки знайомлять відвідувачів з біографіями лікарів, фотографіями, документами, що ілюструють їх життєвий шлях і трудову діяльність. Представлені також особисті речі А. Маркова, набір медичних інструментів хірурга, що належав лікарю І. Дерев’янку, ртутний вимірювач тиску та медичні інструменти 1930-х рр.
Професія медика є однією із найвідповідальніших та надзвичайно потрібною для суспільства. І в наш час вони на передньому краї у боротьбі за життя і здоров’я людей.