У сумських вишах розпочалася вступна кампанія
1 липня в Україні розпочалася робота сервісу створення електронних кабінетів для вступників до закладів вищої освіти. Через цей кабінет абітурієнти зможуть подавати заяви на вступ до вишу.
Ірина в цьому році закінчила Ворожбянську школу, що у Лебединській громаді. Каже, навчалася на 10, 11, 12 балів, була активісткою, тому сподівається потрапити на навчання до СумДУ на бюджет, свої шанси оцінює на 8 з 10.
“Планую на менеджмент або маркетинг. Завжди мріяла з цим пов’язати своє життя. Це така мрія дитинства, завжди хотілося мати щось своє, просувати проєкти”, – говорить абітурієнтка.
Дівчина приїхала до вишу, аби зареєструвати свій електронний кабінет вступника. Так можуть усі охочі абітурієнти, говорить проректор з науково-педагогічної роботи Сумського державного університету Іван Козій. До створеного кабінету вступника йде підвантаження всіх необхідних для вступу документів, а також тих документів, які підтверджують право на пільги.
“Представники приймальної комісії допоможуть проконсультувати, пояснити як саме, на що має право розраховувати дитина та її батьки, тому що питань з цього приводу дуже багато”, – зазначає Іван Козій.
За його словами, те, що Сумська громада визнана Мінреінтеграції територією можливих бойових дій, дає додаткові бали вступникам.
“За рахунок того, що ми належимо до цих територій у нас більший регіональний коефіцієнт – 1,07. Що фактично може на 14 балів збільшити конкурсний бал вступника і збільшити його шанси вступу до університету. В університеті є укриття, є змішана форма навчання. Це дозволяє навчатися, не побоюючись якихось небезпек та вчасно реагувати на можливі загрози”, – пояснює Іван Козій.
Тетяна, мама майбутнього магістранта, говорить, що її син планує вступати до магістратури факультету автоматизації виробництва. Для цього складає єдиний вступний іспит в Сумському державному педуніверситеті.
“Потім буде видно, може й подамо сюди документи. На 5 спеціальностей можна подавати, тому поки що розмірковуємо. Звичайно ми хочемо вступити на бюджет, ми навчалися на бюджеті”, – каже пані Тетяна.
Додає, якщо ж не вдасться вступити на безоплатне навчання, готові платити за контрактну форму.
“А куди діватися батькам, потрібно ж доводити до ума”, – каже жінка.
Відповідальна секретарка приймальної комісії Сумського державного педагогічного університету Ірина Михайліченко говорить, що цьогорічна вступна кампанія має відмінності від торішньої.
“У нас були спеціальності з особливою підтримкою, вони й зараз є, але умови вступу для них стали так, як для всіх. Минулого року був можливий вступ за мотиваційним листом. Якщо ми візьмемо вчителів, які планували працювати в школі, їх з першого вересня беруть на роботу. Але перша освіта їм не дозволяє бути вчителем біології, вони вступали за мотиваційним листом. В цьому році для всіх тільки національний мультипредметний тест”, – зазначає Ірина Михайліченко.
Максим Щебеденко закінчив Машинобудівний фаховий коледж. Далі вирішив продовжити навчання в Сумському національному аграрному університеті за спеціальністю електроенергетика.
“Дуже хочеться на бюджетній основі вчитися, варіант контракту розглядається, але десь дуже в останню чергу. Фізика, я пройшов весь курс вищої математики й так далі, ще в коледжі. Маю знання певні, я думаю, цього вистачить для бюджетної основи”, – каже абітурієнт.
Основний потік вступників, говорить фахівчиня з профорієнтаційної роботи СНАУ Єлизавета Синько, буде в приймальній комісії, коли розпочнеться прийом заяв на зарахування.
“Приходять, не знають на яку спеціальність вони хочуть вступити. Ставимо уточнювальні запитання і саме так можемо визначити, що до вподоби абітурієнту. У нас в університет вступає багато військових з різних міст, з різних точок, не дивлячись на те, що така ситуація в країні й може бути в нашому місті, військові подають документи”, – говорить Єлизавета Синько.
Як розповіли представники вишів, минулого року на бакалаврат денної форми навчання на основі повної загальної середньої освіти вступили у Сумському державному університеті 1015 абітурієнтів, в аграрному університеті – 898, в педагогічному – 700 абітурієнтів.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ