У сумській багатоповерхівці в перший день зими вимкнули опалення й гарячу воду
Мешканці сумської багатоповерхівки зустріли перший день зими без опалення і гарячої води. Це відбулося через невизначеність статусу обслуговуючої організації – Сумського національного аграрного університету.
Мова про будинок 160/5 по вулиці Герасима Кондратьєва. Тепло і вода, каже Віктор Толмачов, який мешкає у будинку, зникли несподівано.
“Я вранці помітив, що в нас батареї стали холодні. Коли почали з’ясовувати причину, дізналися, що котельню відключили. І гаряча вода була відключена, і опалення. Квартира в мене кутова, стіни швидко охолоджуються, і відповідно, відчувається у квартирі похолодання”, – говорить Віктор Толмачов.
Зі слів голови правління ОСББ “Піраміда” Віктора Сергієнка, ніхто про вимкнення опалення не попередив.
“Як ви бачите, наш будинок унікальний, бо його проєктували не як багатоквартирний будинок, а як готель для інституту підвищення кваліфікації. Відтак є певна специфіка в нашому будинку, пов’язана з великими фоє, великими коридорами й відповідно, велика кількість лоджій, які також без опалення ніяк”, – пояснює Віктор Сергієнко.
Мешканка будинку Олена розповідає, що цьогоріч опалення в будинку увімкнули в перших числах листопада, до того мерзли.
“Ми грілися “дуйчиком” з маленькою моєю дитиною. Електричного опалювача в нас немає, квартира велика, що там тим “дуйчиком” нагрієшся. Вночі ми спали з пляшкою гарячого окропу під ковдрою, щоб якось зберегти тепло. Якщо не увімкнуть знову опалення, ми повинні будемо їхати в село, оскільки морозити дитину в холодній квартирі я не хочу”, – говорить Олена Гибельчук.
Як розв’язують проблему
Будинок опалює котельня Сумського аграрного університету. Окрім своїх приміщень, заклад забезпечує теплом 8 будинків, також надає тепло в Будинок дитини.
Проректор СНАУ Микола Коваленко каже, що оскільки виш бюджетна організація, для них існує пільгова ціна газу. Але її не можна використати для надання послуг населенню. До 30 листопада в університету був не визначений постачальник газу, через невизначеність статусу ВНЗ.
“Ринкова ціна – майже 40 тисяч помножити на 2 – це 80 тисяч за 1000 кубів газу. Ми, як бюджетна організація, таких обігових коштів не маємо. Погодився на те, що 1 грудня з 7 ранку нам призупинили подачу газу. Зараз вирішується питання з Облгазом, щоб нас повторно завести на платформу, як отримувачів газу для теплогенеруючої організації. Це дасть можливість нам тиждень отримувати газ, і сьогодні (1 грудня) вже дві години назад подзвонили з “Нафтогаз Україна”, оскільки прем’єр дав доручення протягом 24 годин підписати цю угоду”, – пояснює проректор СНАУ Микола Коваленко
Проєкт договору, сказав Микола Коваленко, вони отримали вдень. Тоді ж поновили подачу опалення до будинків, які обслуговує СНАУ.