У Сумській ОВА наполягають на евакуації жителів Білопільської та Ворожбянської громад
У Сумській ОВА відбулося засідання обласного штабу з евакуації населення.
«Ми бачимо, що в цих громадах суттєво збільшилась кількість обстрілів. Ворог б’є КАБами, FPV-дронами по будинках мирних жителів. Лише за минулу добу було поранено жителя Білопільської громади. Тому ми просимо людей евакуюватися в безпечні місця, щоб убезпечити себе та рідних», – підкреслив перший заступник начальника Сумської ОВА Тарас Савченко.
Учасники штабу заслухали керівника Білопільської громади Юрія Зарка та Ворожбянської громади Андрія Дружченка, які повідомили, що за їх даними, у м. Білопілля та м. Ворожба залишаються близько 1500 та 800 жителів відповідно.
Мешканців прикордоння ще раз закликали не зволікати з евакуацією. Адже кожен день може вартувати життя їх та їх рідних, а також наражати на підвищений ризик осіб які займаються евакуацією.
Контакти евакуаційного штабу: Ворожба – +380 (93) 533 45 00
Білопілля – +380 (95) 085 36 10
Черговий штабу Сумського району – +380 (50) 650 70 83
У громадах, які визначені сьогодні для евакуації, а це 202 населені пункти, проживає 633 дитини.
«Усі діти мають бути евакуйовані з небезпечних територій, – підкреслив Тарас Савченко. – Це першочергове завдання на якому також наголошує очільник області. Дітям не місце на прикордонні, де щогодини лунають обстріли. Щоб зберегти їм життя та здоров’я, необхідно їх евакуйовувати разом з їх батьками».
Керівники районів надали учасникам штабу інформацію про можливості поселення у будинки, квартири та місця тимчасового проживання на їх території та повідомили, що є можливість проведення ремонтних робіт за кошти міжнародних та волонтерських організацій.
Також обговорили питання щодо переміщення осіб похилого віку та маломобільних жителів з небезпечних територій. Зокрема, директорка Департаменту з питань соціальної політики Людмила Мусіяка зазначила, що є можливість для внутрішньо переміщених осіб із числа людей похилого віку та людей з інвалідністю проживання в державних санаторіях, зокрема, в Миргородському санаторії «Слава». Санаторій пропонує: комфортні умови проживання; підтримане проживання; надання притулку в складних життєвих обставинах; соціальну адаптацію та підтримку; кваліфікаційну допомогу та підтримку. Проживання та харчування повністю безкоштовне для цієї категорії населення.
Для отримання соціальних послуг, особа, яка їх потребує, повинна звернутися до органу соціального захисту населення за своїм місцем проживання (перебування) та подати заяву про надання соціальної послуги та необхідні документи для її отримання.
Підписуйтесь на нас у ТЕЛЕГРАМ
Підписуйтесь на нас в ІНСТАГРАМ