У сумському центрі серцево-судинних технологій вперше виконали операцію з лікування аневризми аорти
У Сумському центрі серцево-судинних ендоваскулярних реконструктивних технологій провели дві операції в супроводі запрошеного спеціаліста. Представник Національного інституту імені Амосова приїхав до сумської лікарні св. Пантелеймона для обміну досвідом і надання консультацій пацієнтам.
Сумчанці зробили втручання з приводу лікування аневризми аорти. Операцію такого рівня складності на Сумщині виконали вперше, розповів завідувач сумського центру Євгеній Марченко.
“Це страшний діагноз, який може привести до раптової смерті за рахунок розриву цієї аневризми. Тобто потоншення стінки черевної аорти веде до розриву, якщо не лікувати. Аорта живить всю нижню половину тіла, якщо не нисхідна аорта, якщо це висхідна аорта – то верхню половину тулуба”, – сказав Євгеній Марченко.
В загальній структурі смертності аневризма займає 16-17 місце, – розказав заввідділення лікування вроджених вад серця НІССХ ім. Амосова Богдан Черпак. “На жаль, держава наразі не підтримує ці технології, пацієнти самі купують дороговартісне обладнання. Поширена судина може луснути. Ми всередину поставимо каркас, який повністю захистить аорту від розриву. Ця технологія була вперше виконана в Харкові в 90-ті роки, наразі весь світ цим користується, принцип не змінився, коли він ставив ці імпланти”, – додав Богдан Черпак.
Інша операція, проведена спільно спеціалістами, — закриття вродженого дефекту міжшлуночкової перетинки юнаку. Пацієнт почав виявляти скарги, тому було прийняте рішення про встановлення імпланту.
Віктор Шийко – один з тих, кого в Центрі оперували раніше і наразі виписують: “У мене тут давило, задишка була, я звернувся до лікарів. Забитий був один канал. Вони поставили стент. Операція була в четвер. Мене вже виписали”. Загальний термін реабілітації, за словами чоловіка, складе один рік.
Серцевосудинний центр функціонує на базі лікарні Святого Пантелеймона з початку весни та приймає пацієнтів із Сумщини й інших регіонів. Тут лікують ішемічну та гіпертонічну хвороби серця, порушення серцевого ритму та провідності, атеросклероз судин, варикозне розширення вен та інші патології.
Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ
Читайте нас також в ІНСТАГРАМ