У театрі юного глядача прем’єра – «Новорічні пригоди Їжачка» та інтермедія «Веселий Сніговик»
Святкова дитяча розважальна програма Сумського театру для дітей та юнацтва цього року складається з двох дій та антракту.
Дія перша — музичная казка «Новорічні пригоди Їжачка»
Глядачі потрапляють до чарівного лісу. Все тут живе: звірі, птахи, навіть дерева. Вони товаришують, ходять у гості, разом радіють і сумують, вирішують проблеми, зачаровуються тим, що відбувається в лісі та збираються разом на свята.
Саме такий момент зустрічи друзів напередодні Нового року ми і бачимо на сцені. Але очікування чудового свята перемежується з тривогою — Ведмедик захворів! І лікар-дятел у дуже розумній книжці (у нашому випадку – ноутбуці) знайшов відповідь: врятувати його зможе лише квітка з дивною назвою «усім-усім добре, усім-усім весело».
Тоді найближчий друг Ведмедика — Їжачок — вирушає на пошуки таємничої квітки, яка може вилікувати всі хвороби.
У небезпечній подорожі лісом хороброму Їжачку допомагають Калина, Дуб і Береза.
Вже ніч настала, а Їжачок продовжує свій шлях. І тут у зазначеному місці він бачить заповітну квітку, але та росте на дні глибокої криниці. Як її дістати ? Пірнати? — Там глибоко і неймовірно холодно. Але чого не зробиш для одужання друга?
І Їжачок пірнає, опускається на дно колодязя, а квітки там немає. Вдругє, втретє робить теж саме, але квітку дістати зі дна колодязя не може. Сили його закінчуються і тільки за допомогою магічних речей — листка та шматочка кори — він, весь замерзлий та вкритий льодом, повертається назад до друзів. Ведмежа бачить його та думає, що це і є та сама цілюща квітка, тому і обіймає її. І диво трапляється — Ведмедик одужує, а Їжачок відігрівається.
Як зрозуміти, що це за диво? Саме цей момент життєвої філософії зможуть обговорити діти зі своїми батьками чи бабусями та дідусями після вистави.
У казці немає очевидного зла, але є необхідність протистояти деяким обставинам. Все як у житті! І кожен знаходить свої шляхи, щоб їх подолати.
Автор історії — письменник-казкар Сергій Козлов, знайомий нам по книзі та сценарію до відомого мультфільму «Їжачок у тумані», мультфільму «Трям — здравствуйте» та багатьом іншим. Там ті самі головні герої Їжачок та Ведмедик. Творцям спектаклю «Новорічні пригоди Їжачка» завдяки костюмам, внутрішній харизмі акторів, що розкривається через пластику та пісенне звучання, вдалося створити образи цих персонажів та інших дійових осіб такими, що запам’ятовуються:
Їжачок – Петро Комісар, Аркадий Шерстюк
Ведмедик – Віталій Радіонов, Андрій Храпов
Лікар Дятел – Андрій Науменко, Сергій Самарський
Маленньке зайченя – Алевтина Радіонова, Аліса Храпова
Рожеве зайченя – Анна Буднік, Наталія Шульженко
Білий зайчик – Вікторія Данченко, Анастасія П’ятикоп
Дуб – Віталій Радіонов, Андрій Храпов
Калина — Анна Буднік, Наталія Шульженко
Береза — Вікторія Данченко, Анастасія П’ятикоп
Друга дія – Розважальна інтермедія «Веселий Сніговик»
Після спектаклю, який діти дивляться з великою цікавістю, можна і потрібно потанцювати з веселим і задерикуватим Сніговиком, розгадати загадки кумедного Вовка і хитрої Лисиці. (А загадки всі не прості — авторські!) Пограти в ігри, такі, що всім залом вдається створити музику! Багато ще різних сюрпризів чекає на дітей. До речі, і дорослим не дають нудьгувати ведучі цього дійства.
Вже традиційно в новорічній інтермедії бере участь символ прийдешнього року за східним календарем – Тигр, а точніше Тигреня, що подорожує світом і приносить радість.
P.S. І звичайно ж, всі разом із Дідом Морозом запалюють вогні на святковій ялинці.
Дійові особи:
Сніговик — Марина Бистровська, Наталья Петракова
Тигреня — Анастасія П’ятикоп, Алевтина Радіонова
Вовк — Сергій Демиденко, Станіслав Сахно
Лисиця — заслужена артистка України Анфіса Зінченко, Яніна Каба
Дід Мороз — заслужений артист України Сергій Федосенко, заслужений артист України Вадим Шерстюк, Сергій Сидоренко
Свято створювали:
Режисер – постановник казки – заслужений артист України Валерій Микитенко
Режисер – постановник інтермедії – Ганна Кобець
Переклад та автор інтермедії , автор тексти пісень – Тетяна Свелеба
Художник – постановник – заслужений художник України Едуард Ледньов
Композитор – заслужений діяч мистецтв України Володимир Прихожай
Художник по костюмах – Ольга Ледньова
Балетмейстер – Інна Шабельська
Художник по світлу – Володимир Гайсинський
Фото: Лариса Ільченко