Уродженець Шостки, який працював прокурорм на Одещині, сяде на 5 років за хабар
Прокурор вимагав 5 тис. грн за cкладання угоди про визнання винуватості і згоду на умовне покарання. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 5 вересня.
Йшлося про угоду у справі про незаконне поводження зі зброєю. Фігурант вимушено погодився і суд затвердив таку угоду. Після цього прокурор вимагав, що чоловік виконав свою частину зобов’язань і приніс гроші. Останній приніс 2 тис. грн, записав розмову на диктофон і того ж дня звернувся у правоохоронні органи. Наступного разу він знову приніс 2 тисячі, але прокурор з кабінеті вийшов і доручив їх узяти водію прокуратури, якого і затримати працівники СБУ.
Потерпілий говорив, що прокурор погрожував подати апеляцію на затверджену угоду.
Прокурор вину заперечував. Повідомив, що працював у Роздільнянській прокуратурі Одеської області. У 2016 після затвердження судом угоди чоловік приїздив до нього з власної ініціативи. Він пояснював йому наслідки невиконання рішення суду. У той день він вийшов з кабінету, залишивши гостя і думаючи, що той сам піде. Переконував, що отримувати гроші нікому не доручав.
Водій прокуратури розповів, що того дня зайшов до кабінету і побачив там чоловіка, який раптово передав йому гроші, пояснивши, що це в рахунок боргу для передачі прокурору. При повторному допиті він показав, що гість говорив, що це за якийсь борг. Раніше він мав своє кафе і тривалий час відвідувачі продовжували повертати йому борги, хоча список боржників не вівся.
Колишня співробітниця прокуратури сказала, що заявник матеріально залежний і працює на чоловіка, який раніше був засуджений тому, що вилив зеленку в обличчя працівника прокуратури. Начебто роботодавець заявника бажав за засудження «розрахуватися» з працівниками прокуратури.
Провина доводиться матеріалами негласних слідчих розшукових дій, в тому числі зафіксовано епізод передачі коштів водію.
Напередодні звернення потерпілого до правоохоронних органів зафіксовано чотири телефонні з’єднання між ним і працівником СБУ. Захист тлумачив це як ознаку провокації злочину. Але суд з цим не погодився. Наголошувалось на тому, що саме обвинувачений проявив ініціативу в контактах, завуальовував розмови і маскував отримання коштів і робив це ще до внесення відомостей в ЄРДР.
Експрокурора визнали винним і засудили до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вирок ще може бути оскаржений і до набуття ним законної сили засуджений залишається під заставою.
Потерпілий заявив цивільний позов і вимагав стягнути з експрокурора 50 тис. грн моральної шкоди. Але суд погодився стягнути тільки 2 тисячі. Водночас рішенням суду повністю задоволено вимоги і стягується 10 тис. грн витрат на адвоката і майже 12 тис. грн витрат на прибуття в засідання для потерпілого і його представника.