Елітне авто й «президентські» зарплати: Що оплачують люди, розраховуючись за воду?
Тарифи на постачання та відведення води в місті Ромни ледь не зросли в рази, чим викликали хвилю незадоволення з боку громадськості. Яку платню кладе до кишені адміністрація та як їздять у відрядження працівники підприємства з нульовою рентабельністю, пише “Новий погляд Роменщини”.
Кубометр води для жителів міста міг обійтися у 28 з половиною гривень. Такі розрахунки були подані дочірніми підприємствами “Аква-Сервіс” і “Сток-Сервіс” ПП “Еліпс” на розгляд Роменської міськради. Передбачалося, що тариф на водопостачання зросте до 11,58 гривень за кубічний метр, а на водовідведення – до 12,19 гривень. Це – без урахування ПДВ.
Категорично проти захмарних цін виступили роменці. Активісти заявили: розрахунки не відповідають фактичним витратам підприємства.
Зокрема, Володимир Даценко зазначив: підприємство не перший рік пояснює надвисокі тарифи на водопостачання та водовідведення в Ромнах тим, що місто розташоване на пагорбах, тож необхідні додаткові витрати на перекачку води, однак ця інформація не відповідає дійсності, вважає він. “Потреба в перекачці води має призводити до підвищення витрат електроенергії, – пише активіст на своїй сторінці у “Фейсбук”, – але за показником витрат на елекроенергію “Аква-Сервіс” і “Сток-Сервіс” не відрізняються суттєво від інших водоканалів”.
Натомість, за спостереженнями активістів, підприємства мають неймовірно високі витрати на заробітну плату окремих працівників: 69% при середньоукраїнському 34-43%. В “Аква” та “Сток-Сервісі” трудяться близько 140 працівників, тож середня зарплата складає близько 6 тисяч гривень. Але більшість співробітників отримують платню, близьку до “мінімалки”, натомість наближені до керівника й власника підприємства можуть одержувати від 15 тисяч гривень на місяць. Дехто з адміністрації отримує навіть дві зарплати окремо на ДП “Аква-Сервіс” та “Сток-Сервіс”, зауважили присутні під час консультацій із громадськістю.
Загалом на оплату праці адміністрації підприємств (директор, головний бухгалтер, головний інженер) передбачається понад мільйон гривень на рік.
Також у розрахунках підприємства 500 тисяч гривень передбачені на послуги інших підприємств, 200 тисяч – на транспортні послуги, 700 тисяч на паливо-мастильні матеріали, 600 тисяч на матеріали й запчастини. В економічному обґрунтуванні цих статей витрат активісти також сумніваються.
Порушили під час засідання й питання доцільності утримання елітного автомобіля “Toyota Venza” вартістю близько 800 тисяч гривень, придбану за кошти споживачів.
Директор ДП “Аква-Сервіс” Армен Агаханян під час консультацій зазначив, що на підприємствах можуть доплачувати за сумісництво до 100% посадового окладу, а автомобіль необхідний для перевезення адміністрації, наприклад, у відрядження.
Головуючий на засіданні заступник міського голови Ігор Тетірко зауважив, що автомобіль “Toyota Venza” дуже економічний та він особисто користувався його послугами й був задоволений.
Після обговорення тарифи підприємства таки направили на коригування.