Вчора
Протягом дня на Сумщині зафіксовано 121 вибух
У Сумах нетверезий водій проїхав на заборонний сигнал світлофора
Кубок України з армспорту: шосткинець виборов «срібло»
Мощі Миколая Чудотворця оселилися на СумщиніФОТО
Сумчани виграли Кубок Незламності
У Сумах збили жінку на пішохідному переходіФОТО
У Сумах відкрилася польська виставкаФОТО
Сумські фігуристи здобули медалі на всеукраїнських змаганнях
Основні цифри бюджету Сумщини-2025
У Сумах тривають ветеранські турніри з футзалу
Музей війни сторили на прикордонні СумщиниВІДЕО
Нардеп Максим Гузенко відзначив енергетиків РоменщиниФОТО
Діти Тростянецької громади отримали статус дітей війни
“Укрпошта” випустила марку, присвячену 75-річчю конотопського трамваю
Як сумська художниця здобула успіх в Україні та Польщі
Рідні Владислава Карпця із Сумщини просять надати загиблому звання Героя УкраїниФОТО
“Не знаєш, коли прилетить”: енергетики Сумщини про свою роботу в умовах війниФОТО
У Сумах пройшов Різдвяний хокейний турнір
Президент відзначив сумських рятувальників
За добу на Сумщині знищили 5 вибухонебезпечних предметівФОТО
Зросла кількість пошкоджених будинків у Роменській громаді внаслідок ворожого ударуФОТО
На Сумщині двічі ліквідовували пожежі, спричинені ворожими обстріламиФОТОВІДЕО
У Ромнах усувають наслідки нічного удару окупантів
Сум’янка стала чемпіонкою України з боксу
Волонтери опублікували фото наслідків ворожого влучання по Роменській громадіФОТО
Сумські письменники провели «Різдвяні зустрічі»
На Сумщині нагородили переможців Гімназіади
Сумська студія «Art’elь moda» показала виставку до свого ювілеюФОТО
Шосткинська громада отримала мобільну клінікуФОТО
Сьогодні у небі над Сумщиною збито 12 ворожих БпЛА

На Сумщині 5 років не можуть відремонтувати школу, пошкоджену під час грози

Про Гришинський навчально-виховний комплекс Роменської міськради (школа І-ІІ ступенів та дитсадок), де навчається більше 70 дітей, ВШ неодноразово розповідав у новинах. Саме тут влітку Роменський будівельний батальйон «Добробат» займався ремонтом даху одноповерхового шкільного приміщення.

Добробатівці, починаючи з 9 червня, звітували про кожен зроблений крок з відновлення покриття школи із понад 100-річною історією. Команда добровольців демонтувала старе шиферне покриття, змонтувала гідробар’єр й обрешітку, підготувавши площу 900 кв. м даху для подальшого облаштування профнастилом. Наприкінці липня перший етап з відновлення покрівлі був завершений. Як виявилося, до накриття даху справа не дійшла…

Про це повідомили стурбовані батьки школярів Гришинського НВК, які нещодавно звернулися з проханням допомогти врятувати їх навчальний заклад, який залило. Причина – дах не витримав рясного жовтневого дощу. Тож вода, що просочилася в середину приміщення, наробила лиха. На намоклій стелі повідпадала штукатурка, на стінах – відстали шпалери. «Справа в тому, що новий каркас добробатівці накрили спеціальною плівкою, на яку мали зверху покласти металочерепицю, – розповідають батьки. – Та цього не зробили. Школа по суті лишилися «розкритою». Проте комісія, у складі якої заступник міського голови, завідувачка відділу освіти та інші, підписала акт готовності НВК до 2023-2024 року. Як так? Адже тепер маємо – діти навчаються у нас очно, а школу залило! Ми турбували з цього приводу міську раду, дзвонили в область на «гарячу лінію». А нам у відповідь: «Ми працюємо!». Представники батьків навіть зв’язувалися з посольством Бельгії (саме ця країна виділяла кошти для НВК), та все марно. Єдине, що там попрохали – зафіксувати всі пошкодження. Якби були матеріали, ми своїми силами накрили б дах!

Оскільки школа сильно «намокла» (в одному місці є навіть наскрізна діра назовні), одну частину учнів перевели до двоповерхової будівлі садочка, а іншу лишили в школі, де навчальні кабінети не постраждали. Дуже сподіваємося, що тепер приведуть до ладу не тільки дах, а й те, що сталося зі школою в результаті «потопу».

Дах, що 5 років тому постраждав від грози, а нині – від зливи

За словами директора Гришинського НВК Олега Картавого, покрівля школи була пошкоджена у 2018 році під час грози. З того часу керівник неодноразово звертався до освітянського керівництва (тоді ще Роменського району), аби її полагодили. У 2019 році із таким самим проханням до очільника Сумської ОДА зверталися й батьки. Та марно. «Школа була введена в експлуатацію в 1914 році, була накрита металом, пізніше – шифером, – розповідає директор НВК. – У 2020 році про необхідність проведення ремонту даху я повідомляв Роменську міськраду. Тоді з бюджету нам виділили небагато коштів – і ми його «підлатали». Але це не був капремонт, тому я знову писав листи про необхідність його проведення. І ось уже весною цього року з відділу освіти мене повідомили, що дах відремонтують. До школи приїздили люди, робили заміри, аби прорахувати, скільки необхідно матеріалу для перекриття. Потім я познайомився з роменським добробатівцем Вадимом Лавриком, який разом із хлопцями й виконував роботи на покрівлі школи».

Волонтери-будівельники хотіли розпочати роботи на об’єкті вже в травні, та директор попрохав відтермінувати до закінчення навчального року – задля безпеки дітей. Тож стартували в червні. «Кожен етап, починаючи із завозу матеріалу, на прохання відділу освіти, ми фотографували й їм відправляли, – продовжує Олег Миколайович. – Ніяких документів стосовно проведення робіт на покрівлі (розрахунки, проєкт, кошторис тощо) у мене не було. Та ми були дуже раді, що за стільки років роботи хоча би почалися! Причому, капітальні. Заїхали фури (з написом «добробат»), хлопці вправно працювали. Ми їх тут у себе харчували – ніхто не скаржився. Окрім демонтажу старого накриття, вони змонтували обрешітку з гідробар”єром, що мала забезпечити надійний захист будівлі від опадів. Ще на території школи був установлений потужний генератор (після запуску він переданий на баланс відділу освіти) – також за рахунок бельгійців. Навіть очікували, що після закінчення робіт на відкриття приїде посол Бельгії…».

Та не склалося – повністю перекрити дах до 1 вересня не вдалося. Як зазначає директор НВК, через затримку з фінансуванням. «Нам говорили, що перший транш із Бельгії отримали, а на другий очікують, – згадує Олег Картавий. – Чого вже так сталося – невідомо. У нас навіть речі добробатівців лишилися. Комісія акт готовності НВК до нового навчального року підписала, обіцяючи, що дах у школі буде зроблений. Добре, що вересень та частина жовтня була теплою і майже без дощів, тож наш дах протримався. Та у другій половині жовтня стався потоп! Приїжджаю зранку – калюжі на підлозі, зі стелі капає. Згодом ще й у стелі з”явилася дірка… Затоплене приміщення перекрите, діти продовжують навчатися очно у двох будівлях НВК. Добробатівці, з якими вдалося вийти на зв”язок, пообіцяли все виправити…».

Як повідомив роменський міський голова Олег Стогній, саме місцевий осередок «Добробату» запропонував свою допомогу у вирішенні проблем навчальних закладів громади. Тож визначилися, що це буде Гришинський НВК, де дах у незадовільному стані. «На жаль, роботи зупинилися – ніхто не думав, що так станеться, – зазначив міський голова. – В тому числі, й самі добробатівці. Бо фінансування зі сторони бельгійців тимчасово було призупинено, що призвело до таких, м’яко кажучи, незручностей. Я періодично телефонував столичним керівникам ГО «Добробат» (а особливо – коли ситуація з НВК загострилася) – вони приносять вибачення стосовно проблем, що утворилися з протіканням даху, який не накритий. Матеріали будуть закуплені і перекриття даху буде відновлено. Все – під контролем!».

Добробатівці знову на об’єкті

Минулого тижня команда волонтерів Роменського будівельного батальйону все ж розпочала другий етап відновлення покрівлі Гришинського НВК. Про це повідомив його очільник Вадим Лаврик.

Необхідні матеріали, в тому числі профнастил, доставлені на об’єкт. Упродовж першого дня було встановлено риштування, надалі – продовжиться монтаж профнастилу та інші роботи. «Цей проєкт обов’язково буде завершений, – повідомив Вадим Лаврик. – Кошти надійшли, матеріали закуплені та завезені. Команда сформована, хлопці працюють».

Він також нам розповів, як усе починалося та чому сталися «збої» в завершенні робіт.

– Від ГО «Добробат» була поставлена задача: по Сумській області знайти об’єкти неприватного сектору (дитсадок, лікарня, школа тощо), які підлягають відбудові, – повідомив В. Лаврик. – Минулого року ми тісно співпрацювали з Тростянцем – тож першочергово звернулися саме туди. Але міський голова відповів: варто допомогти тим, кому це вкрай потрібно. Дах школи Гришинського НВК був у критичному стані. Тож для фінансування я надав цей об’єкт. Серед учасників була не тільки Сумщина, а й Чернігів, Харків, Запоріжжя. Я особисто декілька разів приїздив у школу, ми заміряли дах, визначалися з об’ємом робіт. Зазначу, що першочерговою умовою грантодавців з Бельгії було встановлення в школі генератора. Тож за наданий перший транш ми не тільки виконали роботи на даху, а й встановили і підключили генератор. Другий транш мав зайти на початку серпня. І не тільки для Сумщини.

Але цього не відбулося, бо в Європі всі на півтора місяці йдуть на канікули. Ось такий вимушений «простій». Все зупинилося! І тільки нещодавно гроші надійшли на рахунок ГО «Добробат». Роменський добробат, як і будь-який інший, навіть самостійно не закуповує матеріали. Все доставляється з Києва. Місцева влада до цього не має ніякого відношення. Мова не йде про кошти місцевого чи державного бюджетів. Це – кошти бельгійського уряду.

Як зазначив Вадим Лаврик, окрім улаштування даху, будуть ліквідовані всі пошкодження, які спричинені приміщенню навчального закладу.

Читайте нас також у ТЕЛЕГРАМ

Читайте нас також в ІНСТАГРАМ

Поділитися в соціальних мережах
07 червня
Як визначити свою чергу на відключення електроенергії не заходячи на сайт обленерго?
26 лютого
Видатного українського лікаря Сергія Лисенка нагородили Міжнародною премією миру (Німеччина – США)
30 грудня
«Аврора» передала 220 шоломів захисникам
02 вересня
В Черкассах есть свои Месси и Роналду: итоги футбольного первенства
24 червня
СБУ заявила, що нардеп Деркач завербований російською розвідкоюВІДЕО
З 1 вересня в українських школах планують розпочати переважно очне навчання – ОП
Українські військові вийшли з Сєвєродонецька – журналіст
Кремль відреагував на кандидатство України в ЄС: “головне, аби не було проблем для РФ”
У Херсоні підірвали колаборанта
Під Рязанню в Росії впав Іл-76
Українська авіація завдала потужних ударів по росіянах
США надають $450 млн військової допомоги Україні, у пакеті – РСЗВ та патрульні катери
Україна отримала статус кандидата на вступ в ЄС
23 червня
НБУ “надрукував” для уряду ще 35 мільярдів
McDonald’s може відкритися в Україні в серпні – Forbes
Перші американські HIMARS вже в Україні – Резніков
Суд заборонив партію Вітренко
Документи про завершення освіти будуть доступні в “Дії”
Європарламент підтримав кандидатський статус для України і Молдови
У Львові у закритому режимі готуються судити Медведчука
Британська розвідка: сили РФ просунулися в бік Лисичанська на 5 кілометрів
Влучання блискавки, утоплення, втрата свідомості: як надати домедичну допомогу
Зеленський: Пришвидшення перемоги – наша національна мета
22 червня
Вчителі з регіонів, де відновлять офлайн-навчання, мають повернутися на роботу – Шкарлет
Шольц: Німеччина продовжить постачати зброю Україні
В Україні повністю зупинено нафтопереробку – Вітренко
Туреччина заявила, що досягла прогресу з Росією щодо вивезення українського зерна
Росіяни випустили 7 ракет по Миколаєву – Кім
Європі порадили готуватись до зими без російського газу
У Ростовській області горів нафтопереробний завод, соцмережі писали про удар з безпілотника